ingyenes webstatisztika
Walt Disney biográfia, filmográfia, diszkográfia

Walt Disney


  • Walt Disney
Becenév: Walt bácsi
Családi állapot: Nős
Kor: 122 éves
Foglalkozás: Amerikai filmrendező, producer és forgatókönyvíró, szinkronszínész és rajzfilmgyáros. A világ leghíresebb rajzfilmkészítője és egyik legnagyobb producere.
Születési név: Walter Elias Disney
Születési idő: 1901-12-05
Születési hely: Amerikai Egyesült Államok
Magasság: 178 cm
Eredeti hajszín: Barna
Szemszín: Barna
Csillagjegy: Nyilas
Szerkesztők: Chelydra
Szerkesztés Kép feltöltés

Biográfia

Filmográfia

Diszkográfia

Született: 1901. december 5., Hermosa, Chicago, Illinois, Egyesült Államok.
Meghalt: 1966. december 15., Burbank, Kalifornia, Egyesült Államok.
Gyermekei: Diane Disney Miller, Sharon Mae Disney.
Könyvei: Olivér és társai.
Szülők: Flora Call Disney, Elias Disney.
Sírhely: Forest Lawn Memorial Park.
Nemzetisége: Amerikai.
Házastársa: Lillian Bounds (1925 - 1966).
Foglalkozása: Filmrendező, producer és forgatókönyvíró, szinkronszínész és rajzfilmgyáros.

Díjak:
Oscar-díj (1932, 1934, 1935, 1936, 1937, 1938, 1939, 1940, 1942, 1943, 1949, 1951, 1952, 1953, 1954, 1955, 1956, 1959).
David di Donatello-díj (1956).
Emmy-díj (1956).
Cecil B. DeMille-életműdíj (1953).

Walter Elias „Walt” Disney (Chicago, 1901. december 5. – Los Angeles, 1966. december 15.) amerikai filmrendező, producer és forgatókönyvíró, szinkronszínész és rajzfilmgyáros. A világ leghíresebb rajzfilmkészítője és egyik legnagyobb producere. Ő alkotta meg a Disneyland vidámparkot és hozta létre fivére, Roy O. Disney segítségével a Walt Disney Companyt. Ő és csoportja alkotta meg a világon ma legsikeresebb rajzfilmfigurák többségét, köztük Disney saját figuráját, Miki egeret.
Walter Elias Disneyként látta meg a napvilágot az Illinos állambeli Chicago városában, Elias Disney (1859-1941), Kanadából áttelepült farmer, és Flora Call (1868-1938) negyedik gyermekeként. Vannak akik úgy feltételezik, hogy ők nem a vér szerinti szülei, hanem csupán Spanyolországból fogadták örökbe. Elias egyébként ír, míg felesége Flora német származású volt. A család megélhetése nagyon nehéz volt, ezért szüleivel együtt 1906-ban egy Marceline melletti farmra, Missouriba költözött. A farmon a munka kemény volt, emiatt Disney két bátyja (Herbert és Raymond) visszaszökött a városba és többé nem is tértek vissza a családhoz. Édesapja (Elias) kemény ember volt, híve volt a testi fenyítésnek. A gyerekek nem kaptak semmi kedvezményt, de még játékokat sem. Karácsonyi ajándékuk mindig valami használati tárgy volt. A bátyja Roy látta el testvéreit játékokkal és később szerzett külön munkát neki. Nem volt könnyű ez az élet, de Disney mégis kellemes emlékként emlékszik vissza rá, mint ahogy később rajzfilmjei színhelyéül is szívesen választotta a farmot.
Disney már akkor is rajzolgatott. Egyik alkalommal spaklival és egy kátránnyal teli hordóval a kezében a házuk fehér falait kidekorálta, rá rajzolva különböző állatokat. Emiatt megbüntették, de később Maggie nénje hozott neki ajándékba egy csomag rajzpapírt és pár ceruzát, aminek nagyon örült. A családtól nem sok biztatást kapott a rajzoláshoz, de más emberektől igen.
Gyermek korában rendszeresen járt iskolai rajztanfolyamokra. 14 éves korában rábeszélte apját, hogy írassa be a Kansas City-i művészeti intézet szombat délelőtti osztályába. Mielőtt ez megtörténhetett volna sajnos a család megindult az anyagi hanyatlás felé. 1910 nyarán az apa eladta a farmot és elárverezte a készleteit.
Ezután a családdal együtt Kansas Citybe költözött. Itt megvásároltak egy kis lapterjesztő vállalatot. Disney 9 évesen és bátyjával együtt hajnali fél négykor kelt, hogy segítsen a lapok kihordásában. Az apja más fiúkat is alkalmazott, nekik 3 dollárt fizetett hetente, a fiúk ingyen dolgoztak. A munka kegyetlenül nehéz volt, a lapokat be kellett vinni az ajtóhoz télen akár fél méteres hóban is. Disney, hogy kis keresethez jusson saját maga rendelt lapokat és árulta az utcasarkon, illetve egy cukorka üzletben dolgozott a déli iskola szünetben. Az apja szokása az volt, hogy ha rájött egy turpisságra akkor levitte őt az alagsorba és jól elverte egy nadrágszíjjal. A következő alkalommal bele harapott apja karjába de úgy, hogy az nem bírta lerázni magáról. Ezután soha többé nem bántotta őt.
Tanulmányait a Kansas City Public School District-ben (1907-1910) kezdte, és a Benton Grammar School-ban (1910-1911) folytatta. Disney akkor élte legboldogabb pillanatait Kansas City-ben, amikor rajzolni tanult és színházi élményei voltak szombat reggelente szökött el a művészeti intézet festő és rajz tanfolyamára, de ennek ellenére az apja elnéző volt. Disney a helyi moziban működő műkedvelő színházi csoportban is szerepelt, és pár dollárt keresett Charlie Chaplin utánzásaiért, aki akkor aratta első sikereit. 1917-ben látta a Hófehérke és a Hét Törpe némafilm változatát a helyi moziban, amely mély nyomot hagyott benne.
Apja eladta a terjesztői vállalatot és a pénzt befektette egy Chicago-i konzervgyárba. Disney Kansas-ben maradt, hogy befejezze az iskolát. Nyáron a vasútvonalon dolgozott, mint cukorkaárus. Imádta a vonatot és ez végig kísérte az egész életét. Nyár végén Chicagóba utazott a családhoz. Beiratkozott a McKinley főiskolára, ahol az iskolai újságnak rajzolt, fotózott, persze e mellett apja konzervgyárában is dolgozott. Következő nyáron Disney a postán dolgozott (leveleket osztályozott, kézbesített). Ha volt ideje lerohant a magasvasút állomásra és a csúcsforgalomban segített a személyzetnek óránként 40 centért.
16 évesen idősebbnek hazudta magát, hogy részt vehessen az első világháborúban a Vöröskereszt munkájában. Ezzel a trükkel elérhette, hogy besorozzák katonának. A háború végén sikerült kijutnia Franciaországba ahol, sofőr volt és egészségügyi holmikat kellett szállítania.
Amikor 1919-ben hazatért volt némi pénze. Apja munkával várta a konzervgyárban heti 25 dolláros fizetéssel, de Disney akkor már elhatározta, hogy a reklámgrafikusi pályára lép. Mivel Apja ellenezte ezt, ezért inkább visszautazott Kansas City-be, ahol állást akart szerezni a legjelentősebb lapnál a Kansas City-i Star-nál.
Disney az első állásában havi 50 dollárért segéd volt egy reklámstúdióban. Itt 6 hétig dolgozott, de ez idő alatt is sokat tanult. Úgy kapta meg az állást, hogy megmutatta rajzait, majd egy hétig még ingyen dolgozott. Itt ismerkedett meg Ub Iwerks-el, aki képzettebb volt nála, és szüntelenül izgatták a filmkészítés technikai problémái.
Disney decemberben újra a postánál dolgozott és esténként már kifinomultabb rajzokat készített. Karácsony után Disney és Iwerks maguk módján kezdtek üzletelni. A "Vendéglői Híradó" című újságnál kaptak ingyen rajzasztalt és fizettek is nekik 10 dollárt az illusztrációkért. A vállalkozás kezdetben szerény sikereket hozott, első hónapban 135 dollárt kerestek, alig többet, mint kettejük fizetése az előző munkahelyen. Néhány hét múlva azonban megpillantottak egy hirdetést, ami arról szólt, hogy grafikust keresett a Kansas City-i filmpropaganda vállalatnál. Disney jelentkezett erre, bízva abban hogy mindkettőjüket felveszik. Azonban csak egy hely volt. Iwerks átengedte neki az állást, így ő maradt "vállalkozó", de mivel nem voltak olyan jó üzleti érzékei, a vállalkozás pár hét múlva csődbe ment.
A Kansas City-i filmpropaganda vállalatnál Disney rajzfilm gyártással foglalkozott szűk keretek között. Egy perces fekete-fehér reklámfilmeket forgalmazott a helyi moziban. Az egyik legprimitívebb módszert alkalmazta a többi munkatársakkal együtt: papírból kivágták a figurákat amiknek karjuk-lábuk külön mozgatható volt. Minden mozgásfázist lefényképeztek és vetítéskor ez a mozgás illúzióját keltette. Disney-t őszintén izgatta ez a munka. Kis idő múlva Ub Iwerks is a stúdiónál dolgozott. Apróbb trükköket találtak ki ketten, hogy élethűbbé tegyék a mozgásokat.
Munka mellett nem volt kísérletezésre idő, ezért Disney megkérte a főnökét, hogy adjon kölcsön egy felvevőgépet hogy szabad idejében kísérletezhessen. Helybéli történeteket dolgozott fel otthonában egy garázsban, amiket aztán eladott a helyi Newman mozinak. E filmecskéknek azt a címet adta, hogy Newman féle Laugh-O-Gram (azaz Kacagráf). Rendszeresen vetítették ezeket a moziban és Disney bizonyos hírnevet szerzett ezáltal. Külön munkákat is vállalt a mozinak. Amikor megkérdezték, hogy mennyit kér értük, elfelejtette hozzá adni a nyersanyag árához a saját munkáját, így ez a különmunka épphogy nem volt ráfizetés. Egyéb munkái révén sikerült annyi pénzt félre tennie, hogy vissza adhatta a kölcsönkért felvevőt és saját gépet vásárolhatott belőle.
Hamarosan úgy érezte elérkezett az idő, hogy ott hagyja a Filmpropagandát és saját céget alapítson. A Laugh-O-Gram nevet adta neki, és elő teremtette valahonnan az alapításhoz szükséges 15.000 dollárt. Kiköltözött a garázsból, irodát bérelt majd segédeket alkalmazott akiknek nem fizetett semmit, csak tanulási lehetőséget kínált és esetleg részesedést a profitból. Első asszisztensei hamarosan fizetést is kaptak, mert a Laugh-O-Gram tüneményes gyorsasággal kezdett forgalmazni egy hét részes rajzos tündérmese sorozatot. Minden rész hét percig tartott és témái között szerepelt a Piroska és a Farkas és a Csizmás Kandúr is.
Disneynek ugyan sikerült eladnia néhány filmet, de a bevétel mire eljutott volna hozzá, hirtelen elveszett. Hamarosan el kellett bocsátania az alkalmazottait, eladnia a lakását.
1923-ban elhagyta Kansas City-t, de előtte több kísérletet tett, hogy megmaradjon a szakmában. Ha borbélyhoz ment, akkor rajzzal fizetett a hajvágásért. Felvevő gépével szülőknek készített megrendelésre felvételeket a gyermekükről. Ha tudomást szerzett egy szenzációról, akkor kocsiba ült, feltűzte a SAJTÓ táblát és a helyszínre sietett forgatni. Egyik anyagi támogatója Roy bátyja volt, aki egy veteránkórházban lábadozott. Időnként küldött neki egy üres csekket azzal a kikötéssel, hogy 30 dollár erejéig kitöltheti. Disney segítségére még két fivére volt, akik az épület végén egy éttermet üzemeltettek és 60 dollár erejéig hiteleztek.
A Laugh-O-Gram bukását követően Disneynek azért sikerült két rajzfilmet legyártania. Az egyik egy fogászati intézet megbízásából készült és a gyerekeket a helyes fogápolásra tanította. 500 dollárt kapott érte. Amikor az intézet képviselője közölte, hogy átveheti a pénzt és néhány részlet megbeszélése végett keresse fel, Disney bevallotta, hogy nem hagyhatja el a stúdiót. Egyetlen pár cipője ugyanis teljesen szétment, éppen a suszternál volt az épület végén, és a kiváltásához szükséges másfél dollár nem igazán állt a rendelkezésére. Így az orvos ment el hozzá.
A másik nagyobb jelentőségű rajzfilmet készített, hogy megmentse a Laugh-O-Gramot. Címe: Alice in Cartoonland (Alíz Rajzfilmországban). Disneynek az, az ötlete támadt, hogy a rajzfilmben szerepeltet egy élő szereplőt is. Főszereplőnek egy kislányt választott, aki rajzolt környezetben játszott és partnerei is mind rajzolt szereplők voltak.
Sajnos a bevételei nem fedezték a kiadásait, így nyilvánvaló volt, hogy Kansas Cityben nem nézhetett nagy jövő elé. Eladta a felvevő gépét. Felkereste a hitelezőit és megkérte őket, hagy törlessze részletekben a tartozását. Legtöbben elengedték a hátralékot mondván, hogy szüksége lesz egy kis alaptőkéhez, és majd visszafizeti ha tudja.
Disney amikor megérkezett Los Angelesbe, első cselekedeteként elkezdett házalni első ötletével, a Laugh-O-Grammal (Kacagráffal). Alexander Pantages meghallgatta őt és mintafilmet kért tőle. Disneynek nem volt más választása, minthogy az egészet maga csinálja. Fehér figurákat mozgatott fekete háttér előtt, a háttér elemeit csak egy-egy vonallal jelezte. Pantagesnek tetszett a minta, már üzletet akartak kötni, amikor jött egy Charles Mintz nevű forgalmazó, aki 1500 dollárt ajánlott az Alíz Rajzfilmországban sorozatért. Az ajánlat nehéz választás elé állította Disney-t, végül ez utóbbit választotta. Az első Alíz Rajzfilmországban epizód költségvetése 500 dollárt igényelt. Disneynek akkoriban nem volt ennyi pénze, ezért Roy bátyja segítségével kölcsön kért Robert bácsikájuktól. Roy szerzett még 250 dollárt és lassan elkészült az első rész. Kis idő múlva megérkezett a járandóságuk New Yorkból: 1500 dollár, 100%-os haszon. Az első Alice rajzfilmeknek csak mintegy egy harmada volt tiszta rajzfilm, a film többi részében a kislány a barátaival játszott. Disney a szereplőket a környékbeli gyerekek közül toborozta és 50 centet fizetett nekik.
Disney törekvése a technikai tökéletességre már korán megmutatkozott. Egymaga rajzolt, operatőre és rendezője volt egyben a filmeknek, a díszletet is ő barkácsolta össze. A költségek így is emelkedtek. Egyre többet költött díszletre, a gyermekeknek is többet fizetett, végül kénytelen volt operatőrt felvenni, mert Roy sosem tudta eltalálni a megfelelő ritmust a régi típusú kézzel hajtott felvevőgéppel. Legjobb lépése az volt, hogy meghívta Kansas Cityből a kitűnően rajzoló Ub Iwerkst.
Amikor Iwerks megérkezett akkor a Disney fivérek (Walt és Roy) már fél tucat Alice filmmel elkészültek, de nem kerestek annyit, hogy jól éljenek. Disney a kicsi hasznot befektette a következő filmbe. Kölcsön kértek ettől-attól, takarékosan éltek közösen egy kis lakásban ahol Roy főzött. Ha kávéházban ebédeltek akkor egy adagot rendeltek és testvériesen osztoztak.
Az Alice sorozat nem vált be a mozikban. A hatodik rész után Charles Mintz megpróbálta felmondani a szerződést. A Disney fivérek már bele mentek volna, csak az késztette őket ellenállásba, hogy a hetedik Alice film már a laborban volt, illetve a csapatban dolgozott már Iwerksszel, akinek a trükkjei, rajzai és Walt fél éves tapasztalatai nagyobb üzleti sikert helyeztek kilátásba. Mintz érvényben hagyta a szerződést, kétszer meg is újította.
Mindezek ellenére az Alice sorozat nem volt elég sikeres, technikailag sem volt megfelelő a konkurens filmekhez képest. 1927-ben Mintz valami újat kért Disneytől. Disney és csapata azzal az ötlettel állt elő, hogy egy nyúlról készítsenek rajzfilmet. Egy kalapba bedobálták a cédulákra írt neveket, majd a forgalmazót megkérték, hogy húzzon egyet. A kihúzott cédulán ez állt: Oswald. Így született meg az Oswald the Rabbit (Oswald a nyúl). Ez technikailag már jobb volt mint az Alice. Ekkor egy film ára 2250 dollár volt, az Oswald nagyobb műgonddal készült mint az Alice és rögtön nagyobb sikert is ért el.
Disney felesége társaságában New Yorkba utazott, hogy megújítsa a szerződést Mintz-cel és egy kicsit többet kérjen a filmekért. Mintz azonban 1800 dollárra akarta csökkenteni az árat. Disney vissza utasította az árat, Mintz pedig figyelmeztette, hogy elveszítheti munkatársait és Oswald jogait is. Végül szerződést nem kötöttek, megrendelője nem volt, és mivel Oswald jogai Mintznél voltak, Disney számára világossá vált, hogy ezt a sorozatot sem folytathatja tovább. Nehéz helyzetben volt, amikor haza indult New Yorkból, de mégis azt táviratozta bátyjának, „minden rendben”, mert nem akarta hogy aggódjon.
Számtalan változatát ismerjük Mickey egér születésének. Disney-nek már a vonaton eszébe jutott New Yorkból hazafelé tartva, az az ötlet, hogy egy rajzfilm hőséül egy rágcsálót válasszon. Disney a teremtményének először a Mortimer Mouse nevet adta. Ezt később a felesége javaslatára Mickey Mouse-ra (Miki Egérre) változtatta. A karakter megalkotása nem ment könnyen, több változatot rajzolt néhány ember segítségével együtt, és több száz méter filmet elpazaroltak, mire létrejött a megfelelő karakter, 1928. november 18-án. Az első Miki Egér rajzfilm: A Bolond Repülő volt.
Talán ez sem lett volna sikeresebb, mint a korábbi Disney rajzfilmek, ha nem jön egy technikai újítás, ami forradalmasította a filmkészítést. 1927. október 6-án a Warner Brothers bemutatja az első hangosfilmet (The Jazz Singer). 1923 óta ismerték a hangosítást, de ez volt az első film, ami sikeres volt és sikerült megtörnie a filmszakma ellenállását a hangosítással szemben. 1928 tavaszára minden stúdió átállt a hangosfilmek gyártására. Harmadik Miki Egér rajzfilm a Willi Gőzhajó, melyet Disney már úgy készített el, hogy később hangosította is. A filmben a mozgásokat ritmusra igazították, és készítettek egy speciális kottát a zene és a hangeffektek későbbi felvételéhez.
Csakhogy Disney gondban volt. A megkeresett RCA mely a hangosítással foglalkozott nem igazán akarta követni Disney speciális kottáját, úgy gondolták, hogy a kép és a hang szinkronba hozása nem éri meg a fáradságot. Ekkor egy illegálisan működő hangosító cégeket próbált megkeresni. Így talált rá Pat Powersre, aki rendelkezett a hangosításhoz szükséges berendezéssel. A felvételek itt is nehezen mentek, mert a karmester sem akarta követni a kottát, tudatva azt, hogy inkább fejből vezényel le olyan zeneszámokat, mint a "Yankee Doodle" vagy a "Dixie". Végül kis túlóra után sikerült felvenni a hangot, kész volt a hangosított "Willi Gőzhajó".
Disney újra gondban volt, mert a filmre egy forgalmazót kellett találnia, ami nem volt könnyű. Harry Reichenbach a New York-i Colony mozit igazgatta és engedélyt kért, hogy kísérő műsorként, két hétig vetíthesse a filmet, Disney ebbe nehezen ment bele és heti 500 dollárt kért érte. Reichenbach felhívta a sajtó figyelmét a "kísérő műsorra". Két hét múlva a film a Roxy moziba került. Ekkor a forgalmazók már megkeresték Disney-t, hogy mi a célja a filmmel. Disney nem akart lemondani a jogokról, így viszont a forgalmazók nem akarták forgalmazni a filmet. Disney-t újra Pat Powers mentette meg, aki reklámot akart a saját hangosító berendezésének és úgy látta ez a rajzfilm megfelelő lesz erre. Disney elfogadta Powers ajánlatát. Még New York-ban elkészítette az előző kettő Miki Egér rajzfilm zenéjét, és egy új film (The Opry House) zenéjét. 1929 elején Disney már négy filmet adhatott át a forgalmazónak, amik óriási sikert arattak a mozikban.
Disney a siker láttán úgy érezte, hogy egy kicsit kísérletezhet és készíthet egy olyan filmet amiben nem szerepel Miki és Minnie. Így készült el a Csontváz Tánc (The Sceleton Dance -1929). Ennek nincs sztorija, a film arról szól, hogy este a temetőben a csontvázak kikelnek a sírokból, táncolnak egyet majd hajnalban vissza bújnak. Powers nem akarta forgalmazni a filmet, mert szerinte túl félelmetes volt, végül egy pozitív kritika meggyőzte és vetítette a filmet a Roxy moziban, ami nagy sikert aratott.
Disney egy évi munkája és 21 kész filmje után anyagilag rosszul állt. Powers nem fizette ki teljesen a jutalékot, húzta a dolgot. A szerződésük az év végén lejárt. Powers tudta, hogy Miki egérnek köszönheti a film a sikereit és nem az ő hangosító berendezésének. Powers sarokba szorította Disney-t. Közölte vele, hogy Ub Iwerks alá írt vele egy szerződést egy új rajzfilmsorozatra, illetve hogy nem áll módjában kifizetni a tartozását, amíg új szerződést nem írnak. Powers azt ígérte, hogy kifizeti a tartozást és a továbbiakban 2500 dollárt ígért a Miki egér sorozat részeiért. Disney időt kért. Powers hibát követett el, hogy ennyi pénzt ígért neki, mert ebből érezte, hogy akkor valószínűleg még értékesebb a munkája, mint gondolta. Végül megszakította a tárgyalásokat Powersszel, és meg sem próbálta visszahódítani Iwerkset.
Első lépése az volt, hogy új forgalmazót keressen, így kötött szerződést a Columbiával. Disney tovább gyártotta a Miki egér filmeket. Anyagilag mégsem lendült fel, mert egyre többet költött a filmek elkészítésére. Ráadásul 1931-ben látta, hogy Miki karaktere nem cselekedhet bármit, így a történetek nem lehetnek elég sokszínűek. Disney tudta, hogy a megoldás az ha új karaktereket alkot. Ez azonban lassú folyamat volt.
Plútó kutya már feltűnt egy filmben 1930-ban mint mellékszerelő, de karaktere csak 1931-ben lett kidolgozva. Goofy 1932-ben jelent meg -akkor még más néven. Donald Kacsa karaktere 1934. június 9-én jelent meg először. Az új karakterek megalkotása, és az új sztárok születése egy évtized munkáját igényelték. Népszerű mesefigurái közül jó néhánynál az volt az érdekes, hogy fehér kesztyűt visel.
1931-ben Disney áttért a színes technikára. Addig minden filmje csak fekete-fehér változatban készült. A Virágok és Fák (Flowers and Trees) című rajzfilm volt az első, melyet színesben készített, és óriási kasszasiker volt. A Technikolor kizárólagos jogot adott neki 1935-ig a rajzfilmekben a háromszínű eljárás használatára. A konkurensek csak a kétszínű eljárást használhatták, így Disney óriási előnyt szerzett ezzel. Ugyanakkor csak a "Buta Szimfónia" sorozatot készítette színesben, a többi filmet nem.
Disney szerződést kötött a United Artisttal, aki a bevétel 60%-át ígérte minden film után. 1932-ben közel volt ahhoz, hogy a maga területén jelentős tényező legyen. Sokat költött a filmekre, így a forgalmazásból csak a második fél éven volt nyeresége. Néhány év alatt mégis sikerült anyagilag is helyreállnia, és ezzel véget ért a bizonytalanság időszaka.
A bátyja, Roy egyszer arra biztatta a Disney-alkalmazottakat, hogy 35. születésnapja alkalmából köszöntsék fel egy meglepetéspartival. De két animátora úgy vélte, hogy stílusos ajándékot kell adnia. Készítettek egy rövidfilmet Miki és Minnie egér szerelmének beteljesüléséről. Amikor Disney meglátta ezt az alkotást, nevetve megkérdezte, hogy kiknek köszönheti. Ezután jelentkezett a két alkalmazott, akiket azonnal ki is rúgott. És alkalmazottainak megtiltotta, hogy bajuszt növesszenek, nehogy ártsanak a cég imidzsének, mert számára a bajusza szinte védjegye volt.
A Hófehérke öt év alatt készült el és ezalatt a Disney stúdió dolgozóinak létszáma a 150-ről 750-re nőtt. Disney ekkor fejlesztette ki a multiplán kamerát, melynek segítségével 3 dimenziós hatást lehetett adni a cselekménynek. Eddig a felvétel úgy működött, hogy a hátteret és a figurákat egy síkban egymásra helyezték (üveglappal leszorították), majd lefotózták. A multiplán kamera úgy működött, hogy például a főhős a kamera előtt helyezkedett el 3-4 centire, de a háttérben lévő fa 6-8 centiméterre mögötte, a felhők a háttérben kissé távolabb, körülbelül 20-30 centiméterre. Ezt könnyebb volt kigondolni, mint megvalósítani. A kamera megépítésében nagy szerepe volt Ub Iwerksnek. A kamera nem lett időben kész, így Disney nem tudta az egész filmet ezzel készíteni. Problémát okozott a Hófehérke és a Királyfi karakterének animálása is, végül egy új technológiát fejlesztettek ki, melyben élő szereplőket vettek fel, majd az ő mozgásukat rajzolták vagy retusálták addig, míg elkészült a megfelelő mozgás.
Ahogy nőtt a stúdióban létszám, az irányítás egyre nehezebb volt. A munkafolyamatokat részekre bontották, Disney mindenbe szeretett beleszólni, irányítani az alkalmazottakat. Irányított mindenkit, de ekkor már magában a rajzolás tevékenységében nem vett részt. Disney dolgozói körében nőtt az elégedetlenség. A hasonló munkát végző emberek fizetése között különbségek voltak a szerint, hogy kit kedvelt és kit nem. Sokan kritizálták, hogy a filmek végén csak Disney neve szerepel, így a Hófehérke végén már szerepelt a stábtagok neve a listán. Disney minden apróságra emlékezett, amely a gyártással kapcsolatos, és általában mindent újraforgatott, ha valami nem úgy sikerült, ahogy szerette volna.
Disney a rövidfilmek terén lemaradt a népszerűségi versenyben, ezért tudta, hogy nagy filmeket kell gyártania, ha anyagilag is sikeres akar lenni. A Hófehérke költségeit illetően 250 ezer dollárra gondolt, de végül 2,5 millió dollárba került, ezért kénytelen volt kölcsönt felvenni. Disney sok problémával találkozott. A film hosszú, ezért tompítottak a színeken, hogy elviselhetőbb legyen. A cselekményben a törpék szerepét növelték, hogy oldják a feszültséget. Sokan úgy gondolták, hogy félelmetes lesz a mese a gyermekeknek.
1937 karácsonyára került a Hófehérke a mozikba. A bemutató után 6 hónap alatt 2 millió dollárt hozott a stúdiónak, 1967-ben ez az egyenleg már 22 milliónál tartott. A sikerből lehetett volna bővíteni a stúdiót, de Disney úgy döntött bele vágnak egy új stúdió építésébe. Emellett a Hófehérke megjelenésekor már dolgoztak a Bambin és a Pinokkión.
1940-ben Disney tartozott a bankoknak, és problémát okozott, hogy a háború elzárta az európai piacot, így kiesett egy jelentős bevétel. Még ugyanebben az évben készült a Pinokkió, ami már teljes egészében a multiplán kamerával forgatták. A cselekmény pergőbb mint a Hófehérkében, a szereplők is jobban voltak animálhatóak. A filmben feltűnik egy tücsök, aki kommentálja az eseményeket. A későbbi Disney filmekben rendszeresen visszatérnek az ilyen kis mellékszereplők, melyek enyhítik a feszültséget. A Pinokkió 2,6 millió dolláros költsége az első forgalmazás alkalmával nem térült meg, később is csak 8 millióra emelkedett a bevétel.
Disney apja egy alkalommal látogatást tett nála az új stúdiójába. Lelkesen vezette végig és büszke volt arra, hogy a régi nehéz idők után végre sokra vihette, saját vállalatot irányított és stúdiót épített. Az apja nem árult el semmilyen érzelmet, a séta végén végigmutatott az épületeken és kérdezgetett. Apja irtózott attól, hogy kölcsön kérjen bárkitől, ezért nem nézte jó szemmel, hogy Disney hitelből fejleszti a stúdiót. Felajánlotta fiának, hogy kisegíti 200 dollárral. Ekkor Disney már közel 8 millióval tartozott a bankoknak.
Disney ebben az időben kezdett dolgozni a Fantázia c. filmen, melyben ötvözte az animációt a komolyzenével. Hogy befejezze a filmet, 1940-ben kénytelen volt piacra dobni részvényeit, mert a bankok megtagadták a hitelt. 1941-ben sztrájk tört ki az új stúdióban. A dolgozók a rossz munkakörülmények, igazságtalan fizetések miatt sztrájkoltak. Az alkotócsapatok elszakadtak egymástól az új stúdióban, minden részleg bejáratánál ült egy hölgy, akinek az volt a dolga, hogy megkérdezze ki hová megy, mi célból látogatja meg mondjuk egy munkatársát. Disney nagy mértékben ésszerűsítette a gyártást, de a közvetlen stílus megszűnt. Disney rosszul reagált a nehézségekre. Rossz tanácsokat kapott, és a sztrájkolókkal szemben állt, nem akart engedni nekik. 1941. május 29-én elkezdődött a sztrájk. Amikor a sztrájk befejeződött, Disney nem volt az otthonában. Hat hetes kirándulásra utazott el Dél-Amerikába. Nem csak pihent, négy új kisfilm terveivel tért vissza. Visszatértekor a stúdióban gőzerővel folyt a munka. Gyorsan és olcsón elkészítették a Dumbo című rajzfilmet. Ez rövidebb és kevésbé nagyzoló, mint a többi Disney film. Sajnos ekkor lépett be az USA a háborúba, így csökkentek a bevételek. 1942-ben lett kész a Bambi, 5 évnyi munkával és 2,3 millió dollár költséggel. Ez sem húzta ki Disneyt az adósságokból, a film akkor csak 1,2 milliót jövedelmezett. A háború alatt a kormány megrendelésére készültek propagandafilmek sokszor veszteséggel, mert túllépték a költségvetést, vagy a kormány az előre beígért összeget végül nem fizette ki.
Disney a stúdió kapacitását úgy állította be, hogy 3-4 évente készítsenek nagy rajzfilmet. E mellett élő szereplős filmeket gyártottak, esetleg ezeket színesítették animációval. Ezek költségvetése szerényebb volt, ami jól jött a szűkebb esztendőkben. Ilyen volt például a nagy sikerű Mary Poppins.
Disney jövedelmet és hírnevet szerzett a természetfilmes sorozatával. Hamarosan jobban állt a stúdió, és már három nagy filmen dolgoztak. Hamupipőke, az Alice Csodaországban és a Pán Péter című rajzfilmek voltak ezek. 1950-ben már jól állt a stúdió, olyannyira, hogy az Alice bukása sem okozott visszaesést a vállalat jövedelmében. A Pán Péter is gyengén jövedelmezett. A rajzfilmgyártás hanyatlott, és a Csipkerózsikánál érte el a mélypontot. A Csipkerózsika 1960-ban csak 5 millió bevételt hozott, ez a ráfizetés veszteségessé tette a vállalatot.
Az élőszereplős nagyfilmek bevétele viszont jelentősebb volt. Ilyen volt például a Szórakozott Professzor, melyet a magyar televízió is vetített már néhány alkalommal. Disney szívesen ültette tovább a cselekményt egy kisvárosi környezetbe. Sajnos gyakran próbálta egy-egy korábbi sikerét megismételni, mindenáron "szuperprodukciót" készíteni, ami nem mindig jött be.
1954-ben bekapcsolódott a televíziózásokba. Ilyen volt például a Mickey Egér Klub. Ekkor kezdte el építeni a szórakoztató parkját, melyet Disneylandnek nevezett el. Amikor a dániai Tivoli-parkban járt, akkor született meg nála Disneyland ötlete. Jelentős mennyiségű pénzre volt ehhez szüksége. A pénzt megszerezte, és a park elkészült. Az egy éves hírverés, és a megnyitó televíziós közvetítése meghozta az eredményt. 1955. július 18-án 30 ezer vendég jelenlétében nyílt meg a park, de állítólag előző nap még lázas munka folyt, például még betonoztak. Az első hat hónapban egymillió látogatója volt a parknak és ez 25 milliós bevételt hozott. A park bevétele folyamatosan nőtt, 1959-ben elérte a 60 millió dollárt. Disney nem csak rajzolóként és filmrendezőként, hanem producerként is ténykedett. Akadt olyan filmje, amit nem szeretett. Ilyen volt az Alice Csodaországban és a Pán Péter. A Bambi és a Dumbo volt egyedül a kedvence.
Élete során ő kapta a legtöbb Oscar-díjat és 59 alkalommal jelölték, melyből 26 alkalommal nyerte el (23-at a filmjeiért és 3 emlékdíjat). Az egyik díjátadó rendhagyó volt: 1939-ben a Hófehérke és a hét törpe című rajzfilmjéért egy nagy és hét kisebb méretű Oscar-díjat vehetett át.
Disney 1925-ben feleségül vette Lillian Boundst, akitől született egy lánya, Diane Marie Disney néven, 1933. december 18-án. Később, Disney örökbe fogadott egy lányt, aki 1936. december 31-én született és a Sharon Mae Disney nevet kapta. A lánya Diane 20 évesen ment férjhez Ron Miller egykori amerikai futball játékoshóz, és ennek a házasságnak köszönhetően Diane Disney Miller lett a neve. Idővel hét gyermekük született: Christopher, Joanna, Tamara, Jennifer, Walter, Ronald és Patrick, akik Disney unokái. Évekkel később, Diane a Walt Disney Family Museumnak a társalapítója lett.
Örökbe fogadott lánya Sharon Mae Disney is férjhez ment 1958-ban, Robert Brownt választotta, akivel volt egy közös gyermekük. Ez a házasság addig tartott, amíg Robert 1967-ben meg nem halt. Sharon 1969-ben ismét megházasodott és William Lundhoz ment férjhez, akitől két gyermeke született, de hat évvel később elváltak. Sharon egy emberbarát volt, mivel hozzájárult a Marianne Frostig Center Oktatási terápia és a Curtis Iskola Alapítvány jótékonyságához. 1993-ban 57 évesen, rákban halt meg a St. John Kórházban, Kaliforniában. Felesége, Lillian Bounds 98 évesen halt meg agyvérzés következtében, 1997. december 16-án. A lánya, Diane Disney Miller 2013. november 19-én halt meg, 79 éves korában.
Pályája csúcsán, tíz nappal 65. születésnapja után halt meg a dohányzás miatt kialakult tüdőrákban. Halálakor is több tíz millió dollár vagyona volt. Halála után számos legenda keringett arról, hogy vajon mi lett a holttestével. Az egyik információ szerint testét lefagyasztották, egy másik változat pedig arról szólt, hogy Disneyland területén temették el. De valójában a halála után két nappal elhamvasztották és végső nyughelye, a Los Angeles-i Forest Lawn nevű temetőben található meg. Ezt az állítást egyértelműen igazolja, a halotti bizonyítványa és a végrendelete is.
A további legismertebb meséi gyakorlatilag halála után jöttek létre. Például tervei közt szerepelt az utolsó mese, melyben még saját kezűleg közreműködött, az A dzsungel könyve volt. És még a Macska arisztokraták elkészítése, illetve a Fantázia folytatása, de még életében megvásárlásra kerültek a Micimackó jogai is.
Halála után a Disney stúdió irányítását Roy bátyja vette át, egészen 1971-ben bekövetkezett haláláig. Azóta az igazgatótanácsban ülő rokonai és egykori beosztottjai viszik tovább a mai napig az örökségét és közönség kedvenc mesefiguráit, amelyet még Disney az életében vitt. Jelenleg zajlik az élet Disneyland-ben, készülnek a Disney figurás játékok és egyéb termékek, könyvek és képregények. Számítógépes grafika is jelentős szerepet kapott. Ahogy Disney minden új technikai lehetőséget kihasznált, valószínűleg ebben is az élen lett volna.
A The Walt Disney Company a világ egyik legnagyobb média és szórakoztatóipari társasága. 1923. október 16-án alapította Walt Disney és a bátyja, Roy Oliver Disney Disney Brothers Cartoon Studio néven.

Forrás: Wikipédia

Filmjeinél az óriási mennyiség miatt, úgymond a válogatást részesítettem előnyben, mert egész könyvet lehetne műveinek felsorolásából, illetve munkáiból kiadni! Teljes részletességgel az interneten kereshetünk rá, terjedelmes munkásságára!
 
Válogatott filmográfia
 
1960-as évek

Micimackó és a viharos nap (1968)
A legboldogabb milliomos (1967)
A dzsungel könyve (1967)
Donegal vitézlő ura (1966)
Utánam, fiúk! (1966)
Micimackó és a méhecskék fája (1966)
Ebadta kutyakölykök (1966)
A fránya macska (1965)
Mary Poppins (1964)
Thomasina három élete (1964)
A kőbe szúrt kard (1963)
Hihetetlen utazás (1963)
Vigyázat, feltaláló! (1963)
Savage Sam (1963)
Dr. Syn kettős élete (1963)
Akár az angyalok (1962)
A nagy vörös kutya (1962)
Lobo, a farkas (1962)
Irány Játékország (1961)
A szórakozott professzor (1961)
101 kiskutya (1961)
A Robinson család (1960)
Emberrablók (1960)

1950-es évek

Csipkerózsika (1959)
Fehér vadon (1958)
Betyár, a hűséges tolvaj (1957)
Susi és Tekergő (1955)
Némó kapitány (1954)
Pán Péter (1953)
Kard és rózsa (1953)
Susie, a kicsi kék autó (1952)
Kincses sziget (1950)
Hamupipőke (1950)

1940-es évek

Pluto pulcsija (1949)
Plutó fiókája (1948)
A Dél dala – Rémusz bácsi meséi (1946)
Péter és a farkas (1946)
A három lovag (1944)
Dumbo (1941)
A kelletlen sárkány (1941)
Fantázia (1940)
Pinokkió (1940)

1930-as évek

Miki és a papagáj (1938)
Légy résen! (1938)
Miki hajót épít (1938)
Fő a hidegvér (1938)
Hófehérke és a hét törpe (1937)
Struccpolitika (1937)
Az öreg malom (1937)
A három kismalac (1933)

1920-as évek

A csontváztánc (1929)
Willie gőzhajó (1928) 

Díjak, jelölések
 
1954 - Oscar-díj - a legjobb dokumentumfilm (Az élő sivatag)
1953 - Golden Globe-díj - Cecil B. DeMille-életműdíj
1942 - Oscar-díj - Irving G. Thalberg-emlékdíj
1941 - Oscar-díj - tiszteletbeli és egyéb díj (Fantázia)
1938 - Oscar-díj - tiszteletbeli és egyéb díj (Hófehérke és a hét törpe)
1965 - Oscar-díj jelölés - a legjobb film (Mary Poppins) 

Forrás: Wikipédia
 
Egy kis ízelítő, a részletesebben elkészített filmlistáról, de ez sem teljes!
 
I'm No Fool with Electricity (1970) (producer)
It's Tough to Be a Bird (1969) (producer)
Winnie the Pooh and the Blustery Day (1968) (producer)
"Disneyland" (producer) (20 episodes, 1954-1968) (executive producer) (5 episodes, 1956-1966)
... aka Disney's Wonderful World (USA: new title)
... aka The Disney Sunday Movie (USA: new title)
... aka The Magical World of Disney (USA: new title)
... aka The Wonderful World of Disney (USA: new title)
... aka Walt Disney (USA: new title)
... aka Walt Disney Presents (USA: new title)
... aka Walt Disney's Wonderful World of Color (USA: new title)
- The Mystery of Edward Sims: Part 1 (1968) TV episode (producer) (uncredited)
- Ballerina: Part 1 (1966) TV episode (executive producer) (uncredited)
- The Legend of Young Dick Turpin: Part 1 (1966) TV episode (executive producer) (uncredited)
- The Adventures of Gallegher: Part 1 (1965) TV episode (producer) (uncredited)
- The Tenderfoot: Part 1 (1964) TV episode (producer)
(20 more)
The Happiest Millionaire (1967) (producer) (uncredited)
The Jungle Book (1967) (producer)
Scrooge McDuck and Money (1967) (producer)
Monkeys, Go Home! (1967) (producer) (uncredited)
The Fighting Prince of Donegal (1966) (producer)
Follow Me, Boys! (1966) (producer) (uncredited)
Lt. Robin Crusoe, U.S.N. (1966) (producer) (uncredited)
The Ugly Dachshund (1966) (producer) (uncredited)
Winnie the Pooh and the Honey Tree (1966) (producer)
That Darn Cat! (1965) (producer) (uncredited)
Goofy's Freeway Troubles (1965) (producer)
... aka Freewayphobia #2
The Monkey's Uncle (1965) (executive producer) (uncredited)
Freewayphobia #1 (1965) (producer)
... aka Freewayphobia or the Art of Driving the Super Highway (USA: complete title)
Emil and the Detectives (1964) (producer)
The Moon-Spinners (1964) (producer)
The Three Lives of Thomasina (1964) (producer) (uncredited)
The Misadventures of Merlin Jones (1964) (producer)
The Sword in the Stone (1963) (producer) (uncredited)
The Incredible Journey (1963) (producer) (uncredited)
Summer Magic (1963) (producer) (uncredited)
Savage Sam (1963) (producer)
Yellowstone Cubs (1963) (producer)
Miracle of the White Stallions (1963) (producer)
... aka The Flight of the White Stallions (UK)
Son of Flubber (1963) (producer) (uncredited)
A Symposium on Popular Songs (1962) (producer)
Almost Angels (1962) (producer)
... aka Born to Sing (UK)
Big Red (1962) (producer)
Bon Voyage! (1962) (producer)
Moon Pilot (1962) (producer) (uncredited)
Aquamania (1961) (producer)
Babes in Toyland (1961) (producer)
Greyfriars Bobby: The True Story of a Dog (1961) (executive producer) (uncredited)
The Litterbug (1961) (producer)
Donald and the Wheel (1961) (producer)
The AbsentMinded Professor (1961) (producer) (uncredited)
... aka The Absent-Minded Professor (Australia)
The Saga of Windwagon Smith (1961) (producer)
One Hundred and One Dalmatians (1961) (producer)
... aka Walt Disney's 101 Dalmatians (USA: alternative title)
Swiss Family Robinson (1960) (producer) (uncredited)
Ten Who Dared (1960) (producer)
Pollyanna (1960) (producer) (uncredited)
Kidnapped (1960) (producer) (uncredited)
... aka Robert Louis Stevenson's Kidnapped (UK: complete title)
Goliath II (1960) (producer)
Donald Duck and his Companions (1960) (producer)
Third Man on the Mountain (1959) (producer) (uncredited)
... aka Banner in the Sky (USA: TV title)
Noah's Ark (1959) (producer)
How to Have an Accident at Work (1959) (producer)
Donald in Mathmagic Land (1959) (producer) (uncredited)
Disneyland '59 (1959) (TV) (producer: Disneyland)
... aka Kodak Presents Disneyland '59
Grand Canyon (1958) (producer) (uncredited)
The Sign of Zorro (1958) (executive producer) (uncredited)
Paul Bunyan (1958) (producer)
The Light in the Forest (1958) (producer)
"Walt Disney Presents: Annette" (1958) TV series (producer) (unknown episodes)
The Legend of Sleepy Hollow (1958) (producer)
Old Yeller (1957) (executive producer) (uncredited)
The Truth About Mother Goose (1957) (producer)
The Story of Anyburg U.S.A. (1957) (producer)
Johnny Tremain (1957) (producer) (uncredited)
... aka Johnny Tremain and the Sons of Liberty
Samoa (1956) (producer)
Disneyland, U.S.A. (1956) (producer)
Westward Ho the Wagons! (1956) (producer) (uncredited)
A Cowboy Needs a Horse (1956) (producer)
I'm No Fool as a Pedestrian (1956) (producer)
In the Bag (1956) (producer)
Jack and Old Mac (1956) (producer)
How to Have an Accident in the Home (1956) (producer)
The Great Locomotive Chase (1956) (executive producer) (uncredited)
... aka Andrews' Raiders (USA: TV title)
Hooked Bear (1956) (producer)
Chips Ahoy (1956) (producer)
You and Your Ears (1956) (producer)
I'm No Fool Having Fun (1956) (producer)
"Corky and White Shadow" (1956) TV series (producer) (unknown episodes)
I'm No Fool in Water (1956) (producer)
Men Against the Arctic (1955) (producer)
Up a Tree (1955) (producer)
Beezy Bear (1955) (producer)
Bearly Asleep (1955) (producer)
Dateline: Disneyland (1955) (TV) (executive producer)
Davy Crockett, King of the Wild Frontier (1955) (producer)
Contrast in Rhythm (1955) (producer)
Lake Titicaca (1955) (producer)
Switzerland (1955) (producer)
No Hunting (1955) (producer)
You and Your Senses of Smell and Taste (1955) (producer)
You and Your Food (1955) (producer)
I'm No Fool with a Bicycle (1955) (producer)
You and Your Five Senses (1955) (producer)
You and Your Sense of Touch (1955) (producer)
I'm No Fool with Fire (1955) (producer)
You the Human Animal (1955) (producer)
Siam (1954) (producer)
20000 Leagues Under the Sea (1954) (producer) (uncredited)
... aka Jules Verne's 20000 Leagues Under the Sea (USA: complete title)
... aka Walt Disney's 20,000 Leagues Under the Sea (USA: poster title)
Grand Canyonscope (1954) (producer)
The Flying Squirrel (1954) (producer)
Social Lion (1954) (producer)
Once Upon a Wintertime (1954) (producer)
Grin and Bear It (1954) (producer)
Little Toot (1954) (producer)
Dragon Around (1954) (producer)
Casey Bats Again (1954) (producer)
Pigs Is Pigs (1954) (producer)
Two for the Record (1954) (producer)
The Lone Chipmunks (1954) (producer)
Stormy, the Thoroughbred (1954) (executive producer)
... aka Stormy, the Thoroughbred with an Inferiority Complex (USA: alternative title)
Donald's Diary (1954) (producer)
Spare the Rod (1954) (producer)
Johnny Fedora and Alice Blue Bonnet (1954) (producer)
Canvas Back Duck (1953) (producer)
How to Sleep (1953) (producer)
Working for Peanuts (1953) (producer)
Ben and Me (1953) (producer)
Toot Whistle Plunk and Boom (1953) (producer) (uncredited)
... aka Adventures in Music: Toot Whistle Plunk and Boom (USA: complete title)
Rob Roy, the Highland Rogue (1953) (executive producer) (uncredited)
Rugged Bear (1953) (producer)
Football Now and Then (1953) (producer)
The New Neighbor (1953) (producer)
The Sword and the Rose (1953) (producer) (uncredited)
... aka When Knighthood Was in Flower (UK) (USA: TV title)
How to Dance (1953) (producer)
Father's Week-end (1953) (producer)
Don's Fountain of Youth (1953) (producer)
Melody (1953) (producer)
... aka Adventures in Music: Melody (USA: complete title)
For Whom the Bulls Toil (1953) (producer)
The Simple Things (1953) (producer)
Father's Day Off (1953) (producer)
The Alaskan Eskimo (1953) (producer)
How to Be a Detective (1952) (producer)
Pluto's Christmas Tree (1952) (producer)
Two Weeks Vacation (1952) (producer)
Trick or Treat (1952) (producer)
Pluto's Party (1952) (producer)
The Little House (1952) (producer)
Uncle Donald's Ants (1952) (producer)
Teachers Are People (1952) (producer)
The Story of Robin Hood and His Merrie Men (1952) (executive producer) (uncredited)
... aka The Story of Robin Hood (Philippines: English title) (USA: alternative title)
Susie the Little Blue Coupe (1952) (producer)
Two Gun Goofy (1952) (producer)
Let's Stick Together (1952) (producer)
Man's Best Friend (1952) (producer)
Two Chips and a Miss (1952) (producer)
Hello Aloha (1952) (producer)
Lambert the Sheepish Lion (1952) (producer)
Donald Applecore (1952) (producer)
Father's Lion (1952) (producer)
Bee on Guard (1951) (producer)
No Smoking (1951) (producer)
Out of Scale (1951) (producer)
Fathers Are People (1951) (producer)
Cold Turkey (1951) (producer)
Get Rich Quick (1951) (producer)
R'coon Dawg (1951) (producer)
How to Catch a Cold (1951) (producer)
Alice in Wonderland (1951) (producer)
... aka Alicia en el país de las maravillas (USA: Spanish title)
Tomorrow We Diet! (1951) (producer)
Test Pilot Donald (1951) (producer)
Plutopia (1951) (producer)
Cold War (1951) (producer)
Home Made Home (1951) (producer)
Corn Chips (1951) (producer)
Dude Duck (1951) (producer)
Cold Storage (1951) (producer)
Chicken in the Rough (1951) (producer)
Lion Down (1951) (producer)
Operation Wonderland (1951) (executive producer)
Out on a Limb (1950) (producer)
Morris the Midget Moose (1950) (producer)
Hold That Pose (1950) (producer)
Bee at the Beach (1950) (producer)
Camp Dog (1950) (producer)
Hook, Lion and Sinker (1950) (producer)
Food for Feudin' (1950) (producer)
Pests of the West (1950) (producer)
Lucky Number (1950) (producer)
Motor Mania (1950) (producer)
Treasure Island (1950) (executive producer) (uncredited)
... aka Robert Louis Stevenson's Treasure Island (UK: complete title) (USA: complete title)
Puss Cafe (1950) (producer)
Primitive Pluto (1950) (producer)
Trailer Horn (1950) (producer)
Wonder Dog (1950) (producer)
Crazy Over Daisy (1950) (producer)
The Brave Engineer (1950) (producer)
Cinderella (1950) (producer) (uncredited)
Pluto and the Gopher (1950) (producer)
Pluto's Heart Throb (1950) (producer)
Toy Tinkers (1949) (producer)
Slide Donald Slide (1949) (producer)
Sheep Dog (1949) (producer)
The Greener Yard (1949) (producer)
The Wind in the Willows (1949) (producer) (uncredited)
Goofy Gymnastics (1949) (producer)
All in a Nutshell (1949) (producer)
Tennis Racquet (1949) (producer)
Honey Harvester (1949) (producer)
Bubble Bee (1949) (producer)
Winter Storage (1949) (producer)
Pluto's Sweater (1949) (producer)
Sea Salts (1949) (producer)
Pluto's Surprise Package (1949) (producer)
Donald's Happy Birthday (1949) (producer)
Lion Around (1949) (producer)
Pueblo Pluto (1949) (producer)
Tea for Two Hundred (1948) (producer)
Mickey and the Seal (1948) (producer)
So Dear to My Heart (1948) (producer)
Three for Breakfast (1948) (producer)
Soup's On (1948) (producer)
Pluto's Fledgling (1948) (producer)
Inferior Decorator (1948) (producer)
Cat Nap Pluto (1948) (producer)
The Trial of Donald Duck (1948) (producer)
Pluto's Purchase (1948) (producer)
Bumble Boogie (1948) (producer)
Trees (1948) (producer)
Johnny Appleseed (1948) (producer)
... aka Legend of Johnny Appleseed
... aka Presenting Dennis Day Portraying the Characters of the Old Settler, Johnny Appleseed and Johnny's Angel (USA: complete title)
Donald's Dream Voice (1948) (producer)
Bone Bandit (1948) (producer)
Daddy Duck (1948) (producer)
Blame It on the Samba (1948) (producer)
Mickey Down Under (1948) (producer)
Drip Dippy Donald (1948) (producer)
The Big Wash (1948) (producer)
They're Off (1948) (producer)
Pecos Bill (1948) (producer)
Pluto's Blue Note (1947) (producer)
Chip an' Dale (1947) (producer)
Mail Dog (1947) (producer)
Foul Hunting (1947) (producer)
Mickey's Delayed Date (1947) (producer)
Bongo (1947) (producer)
Mickey and the Beanstalk (1947) (producer)
Wide Open Spaces (1947) (producer)
Bootle Beetle (1947) (producer)
Crazy with the Heat (1947) (producer)
Donald's Dilemma (1947) (producer)
Clown of the Jungle (1947) (producer)
Figaro and Frankie (1947) (producer)
Sleepy Time Donald (1947) (producer)
Rescue Dog (1947) (producer)
Pluto's Housewarming (1947) (producer)
Double Dribble (1946) (producer)
Song of the South (1946) (producer)
Frank Duck Brings 'em Back Alive (1946) (producer)
Bath Day (1946) (producer)
Lighthouse Keeping (1946) (producer)
Dumb Bell of the Yukon (1946) (producer)
Willie the Operatic Whale (1946) (producer)
... aka Opera Pathetique (USA: new title)
... aka The Whale Who Wanted to Sing at the Met (USA: new title)
Casey at the Bat (1946) (producer)
... aka A Musical Recitation by Jerry Colonna Entitled 'Casey at the Bat' (USA: complete title)
The Martins and the Coys (1946) (producer)
Peter and the Wolf (1946) (producer)
Johnnie Fedora and Alice Bluebonnet (1946) (producer)
Wet Paint (1946) (producer)
The Purloined Pup (1946) (producer)
Donald's Double Trouble (1946) (producer)
Squatter's Rights (1946) (producer)
In Dutch (1946) (producer)
Straight Shooters (1946) (producer)
Pluto's Kid Brother (1946) (producer)
A Knight for a Day (1946) (producer)
Blue Bayou (1946) (producer)
After You've Gone (1946) (producer)
All the Cats Join In (1946) (producer)
Old Sequoia (1945) (producer)
Canine Patrol (1945) (producer)
Cured Duck (1945) (producer)
Hockey Homicide (1945) (producer)
No Sail (1945) (producer)
The Legend of Coyote Rock (1945) (producer)
Duck Pimples (1945) (producer)
Canine Casanova (1945) (producer)
Californy er Bust (1945) (producer)
Donald's Crime (1945) (producer)
African Diary (1945) (producer)
The Eyes Have It (1945) (producer)
Dog Watch (1945) (producer)
The Clock Watcher (1945) (producer)
Tiger Trouble (1945) (producer)
The Cold-Blooded Penguin (1945) (producer)
The Flying Gauchito (1945) (producer)
Donald's Off Day (1944) (producer)
First Aiders (1944) (producer)
How to Play Football (1944) (producer)
The Plastics Inventor (1944) (producer)
Springtime for Pluto (1944) (producer)
Commando Duck (1944) (producer)
Contrary Condor (1944) (producer)
Donald Duck and the Gorilla (1944) (producer)
How to Play Golf (1944) (producer)
Trombone Trouble (1944) (producer)
How to Be a Sailor (1944) (producer)
The Pelican and the Snipe (1944) (producer)
Chicken Little (1943) (producer)
Home Defense (1943) (producer)
The Winged Scourge (1943) (producer)
The Old Army Game (1943) (producer)
Figaro and Cleo (1943) (producer)
Reason and Emotion (1943) (producer)
Victory Vehicles (1943) (producer)
Victory Through Air Power (1943) (producer)
Fall Out-Fall in (1943) (producer)
Private Pluto (1943) (producer)
The Flying Jalopy (1943) (producer)
Pluto and the Armadillo (1943) (producer)
Donald's Tire Trouble (1943) (producer)
Education for Death (1943) (producer)
... aka The Story of One of Hitlers Children as Adapted from: Education for Death - The Making of the Nazi (USA: complete title)
The Spirit of '43 (1943) (producer)
The Grain That Built a Hemisphere (1943) (producer)
El Gaucho Goofy (1943) (producer)
Pedro (1943) (producer)
British Torpedo Plane Tactics (1943) (producer)
Bellboy Donald (1942) (producer)
How to Fish (1942) (producer)
Pluto at the Zoo (1942) (producer)
Sky Trooper (1942) (producer)
How to Swim (1942) (producer)
The Olympic Champ (1942) (producer)
The Vanishing Private (1942) (producer)
How to Play Baseball (1942) (producer)
T-Bone for Two (1942) (producer)
Bambi (1942) (producer) (uncredited)
... aka Walt Disney's Bambi (USA: poster title)
Out of the Frying Pan Into the Firing Line (1942) (producer)
Donald's Gold Mine (1942) (producer)
Food Will Win the War (1942) (producer)
The Sleepwalker (1942) (producer)
Donald's Garden (1942) (producer)
The Army Mascot (1942) (producer)
Donald Gets Drafted (1942) (producer)
Donald's Snow Fight (1942) (producer)
Symphony Hour (1942) (producer)
Pluto Junior (1942) (producer)
Mickey's Birthday Party (1942) (producer)
The New Spirit (1942) (producer)
The Village Smithy (1942) (producer)
All Together (1942) (producer)
Donald's Decision (1942) (producer)
Stop That Tank! (1942) (producer) (uncredited)
... aka Boys Anti-Tank Rifle (USA)
Der Fuehrer's Face (1942) (producer)
Aquarela do Brasil (1942) (producer)
The Art of Self Defense (1941) (producer)
7 Wise Dwarfs (1941) (producer)
Chef Donald (1941) (producer)
The Thrifty Pig (1941) (producer)
The Art of Skiing (1941) (producer)
Donald's Camera (1941) (producer)
Dumbo (1941) (producer)
... aka Walt Disney's Dumbo (USA: poster title)
Lend a Paw (1941) (producer)
Old MacDonald Duck (1941) (producer)
Orphans' Benefit (1941) (producer)
Truant Officer Donald (1941) (producer)
Early to Bed (1941) (producer)
The Nifty Nineties (1941) (producer)
Canine Caddy (1941) (producer)
A Good Time for a Dime (1941) (producer)
Baggage Buster (1941) (producer)
A Gentleman's Gentleman (1941) (producer)
Golden Eggs (1941) (producer)
The Little Whirlwind (1941) (producer)
Pluto's Playmate (1941) (producer)
Timber (1941) (producer)
Pantry Pirate (1940) (producer)
Fire Chief (1940) (producer)
Goofy's Glider (1940) (producer)
Fantasia (1940) (producer)
... aka Walt Disney's Fantasia (USA: poster title)
Mr. Mouse Takes a Trip (1940) (producer)
Window Cleaners (1940) (producer)
Pluto's Dream House (1940) (producer)
Donald's Vacation (1940) (producer)
Put-Put Troubles (1940) (producer)
Bone Trouble (1940) (producer)
Mr. Duck Steps Out (1940) (producer)
Billposters (1940) (producer)
Tugboat Mickey (1940) (producer)
Donald's Dog Laundry (1940) (producer)
The Riveter (1940) (producer)
Officer Duck (1939) (producer)
The Autograph Hound (1939) (producer)
Donald's Penguin (1939) (producer)
The Pointer (1939) (producer)
Sea Scouts (1939) (producer)
Beach Picnic (1939) (producer)
Donald's Cousin Gus (1939) (producer)
The Hockey Champ (1939) (producer)
Ugly Duckling (1939) (producer)
Goofy and Wilbur (1939) (producer)
The Practical Pig (1939) (producer) (uncredited)
Society Dog Show (1939) (producer)
Donald's Lucky Day (1939) (producer)
The Standard Parade (1939) (producer)
Mother Goose Goes Hollywood (1938) (producer)
Merbabies (1938) (producer)
Ferdinand the Bull (1938) (producer) (uncredited)
Donald's Golf Game (1938) (producer)
Farmyard Symphony (1938) (producer)
Brave Little Tailor (1938) (producer)
Mickey's Parrot (1938) (producer)
The Whalers (1938) (producer)
The Fox Hunt (1938) (producer)
Good Scouts (1938) (producer)
Polar Trappers (1938) (producer)
Wynken, Blynken & Nod (1938) (producer)
Mickey's Trailer (1938) (producer)
Donald's Nephews (1938) (producer)
Moth and the Flame (1938) (producer)
Donald's Better Self (1938) (producer)
Boat Builders (1938) (producer)
Self Control (1938) (producer)
Lonesome Ghosts (1937) (producer)
Snow White and the Seven Dwarfs (1937) (producer) (uncredited)
... aka Blancanieves y los siete enanos (USA: Spanish title)
... aka Walt Disney's Snow White and the Seven Dwarfs (USA: poster title)
Donald's Ostrich (1937) (producer)
Pluto's Quin-puplets (1937) (producer)
The Old Mill (1937) (producer)
Clock Cleaners (1937) (producer)
Hawaiian Holiday (1937) (producer)
Modern Inventions (1937) (producer)
Little Hiawatha (1937) (producer)
... aka Hiawatha
Mickey's Amateurs (1937) (producer)
Woodland Café (1937) (producer)
Moose Hunters (1937) (producer)
Magician Mickey (1937) (producer)
Don Donald (1937) (producer)
The Worm Turns (1937) (producer)
More Kittens (1936) (producer)
Mother Pluto (1936) (producer)
The Country Cousin (1936) (producer)
Mickey's Elephant (1936) (producer)
Three Blind Mouseketeers (1936) (producer)
Donald and Pluto (1936) (producer)
Toby Tortoise Returns (1936) (producer)
Mickey's Circus (1936) (producer)
... aka Flying Trapeze (USA: 8mm release title)
Alpine Climbers (1936) (producer)
Mickey's Rival (1936) (producer)
Moving Day (1936) (producer)
Thru the Mirror (1936) (producer)
Three Little Wolves (1936) (producer)
Elmer Elephant (1936) (producer)
Mickey's Grand Opera (1936) (producer)
Orphans' Picnic (1936) (producer)
Mickey's Polo Team (1936) (producer)
Broken Toys (1935) (producer)
Cock o' the Walk (1935) (producer)
Three Orphan Kittens (1935) (producer)
Music Land (1935) (producer)
On Ice (1935) (producer)
Pluto's Judgement Day (1935) (producer)
Mickey's Fire Brigade (1935) (producer)
Mickey's Garden (1935) (producer)
Who Killed Cock Robin? (1935) (producer)
The Cookie Carnival (1935) (producer)
Water Babies (1935) (producer)
The Robber Kitten (1935) (producer)
Mickey's Kangaroo (1935) (producer)
The Golden Touch (1935) (producer)
Mickey's Service Station (1935) (producer)
... aka Super Service (USA: 8mm release title)
The Band Concert (1935) (producer)
Mickey's Man Friday (1935) (producer)
The Tortoise and the Hare (1935) (producer)
Two-Gun Mickey (1934) (producer)
The Dognapper (1934) (producer)
The Goddess of Spring (1934) (producer)
Mickey Plays Papa (1934) (producer)
Peculiar Penguins (1934) (producer)
Orphan's Benefit (1934) (producer)
The Flying Mouse (1934) (producer)
Mickey's Steamroller (1934) (producer)
The Wise Little Hen (1934) (producer)
The Hot Choc-late Soldiers (1934) (producer)
Gulliver Mickey (1934) (producer)
The Big Bad Wolf (1934) (producer) (uncredited)
Funny Little Bunnies (1934) (producer)
Playful Pluto (1934) (producer)
Camping Out (1934) (producer)
The Grasshopper and the Ants (1934) (producer)
The China Shop (1934) (producer)
Shanghaied (1934) (producer)
The Night Before Christmas (1933) (producer)
Giantland (1933) (producer)
The Pet Store (1933) (producer)
The Steeplechase (1933) (producer)
The Pied Piper (1933) (producer)
Puppy Love (1933) (producer)
Lullaby Land (1933) (producer)
Old King Cole (1933) (producer)
Mickey's Gala Premier (1933) (producer)
Mickey's Mechanical Man (1933) (producer)
The Mail Pilot (1933) (producer)
Three Little Pigs (1933) (producer) (uncredited)
Father Noah's Ark (1933) (producer)
Ye Olden Days (1933) (producer)
Mickey's Mellerdrammer (1933) (producer)
Birds in the Spring (1933) (producer)
Mickey's Pal Pluto (1933) (producer)
The Mad Doctor (1933) (producer)
Building a Building (1933) (producer)
Mickey's Good Deed (1932) (producer)
Santa's Workshop (1932) (producer)
Babes in the Woods (1932) (producer)
Parade of the Award Nominees (1932) (producer) (uncredited)
The Klondike Kid (1932) (producer)
The Wayward Canary (1932) (producer)
Touchdown Mickey (1932) (producer)
Bugs in Love (1932) (producer)
The Whoopee Party (1932) (producer)
King Neptune (1932) (producer)
Trader Mickey (1932) (producer)
Mickey's Nightmare (1932) (producer)
Just Dogs (1932) (producer)
Flowers and Trees (1932) (producer)
Mickey in Arabia (1932) (producer)
Musical Farmer (1932) (producer)
The Bears and Bees (1932) (producer)
Mickey's Revue (1932) (producer)
Barnyard Olympics (1932) (producer)
The Mad Dog (1932) (producer)
The Grocery Boy (1932) (producer)
The Duck Hunt (1932) (producer)
The Bird Store (1932) (producer)
The Ugly Duckling (1931) (producer)
Mickey's Orphans (1931) (producer)
Mickey Cuts Up (1931) (producer)
The Beach Party (1931) (producer)
The Fox Hunt (1931) (producer)
The Barnyard Broadcast (1931) (producer)
The Spider and the Fly (1931) (producer)
The Clock Store (1931) (producer)
... aka In a Clock Store
Fishin' Around (1931) (producer)
Egyptian Melodies (1931) (producer)
Blue Rhythm (1931) (producer)
The Cat's Out (1931) (producer)
... aka The Cat's Nightmare
Mickey Steps Out (1931) (producer)
The Busy Beavers (1931) (producer)
The Delivery Boy (1931) (producer)
The China Plate (1931) (producer)
The Moose Hunt (1931) (producer)
Mother Goose Melodies (1931) (producer)
The Castaway (1931) (producer)
Traffic Troubles (1931) (producer)
Birds of a Feather (1931) (producer)
The Birthday Party (1931) (producer)
Playful Pan (1930) (producer)
Pioneer Days (1930) (producer)
Winter (1930) (producer)
The Picnic (1930) (producer)
The Gorilla Mystery (1930) (producer)
The Chain Gang (1930) (producer)
Monkey Melodies (1930) (producer)
Night (1930) (producer)
The Shindig (1930) (producer)
Midnight in a Toy Shop (1930) (producer)
The Fire Fighters (1930) (producer)
Arctic Antics (1930) (producer)
Frolicking Fish (1930) (producer)
The Cactus Kid (1930) (producer)
Fiddling Around (1930) (producer)
Cannibal Capers (1930) (producer)
The Barnyard Concert (1930) (producer)
Autumn (1930) (producer)
Summer (1930) (producer)
Minnie's Yoo Hoo (1930) (producer)
The Merry Dwarfs (1929) (producer)
Hell's Bells (1929) (producer)
Jungle Rhythm (1929) (producer)
Springtime (1929) (producer)
El terrible toreador (1929) (producer)
The Skeleton Dance (1929) (producer)
Wild Waves (1929) (producer)
Haunted House (1929) (producer)
The Jazz Fool (1929) (producer)
The Plowboy (1929) (producer)
Mickey's Follies (1929) (producer)
Mickey's Choo-Choo (1929) (producer)
The Karnival Kid (1929) (producer)
The Barnyard Battle (1929) (producer)
When the Cat's Away (1929) (producer)
The Opry House (1929/I) (producer)
The Barn Dance (1929) (producer)
The Gallopin' Gaucho (1928) (producer)
Steamboat Willie (1928) (producer)
Plane Crazy (1928) (producer)
Alice in the Big League (1927) (producer)
Alice the Beach Nut (1927) (producer)
Alice's Medicine Show (1927) (producer)
Alice in the Klondike (1927) (producer)
Alice's Channel Swim (1927) (producer)
Alice's Picnic (1927) (producer)
Alice's Knaughty Knight (1927) (producer)
Alice's Three Bad Eggs (1927) (producer)
Alice's Circus Daze (1927) (producer)
Alice's Auto Race (1927) (producer)
Alice in the Alps (1927) (producer)
Alice the Collegiate (1927) (producer)
Alice at the Rodeo (1927) (producer)
... aka Alice's Rodeo (USA: alternative title)
Alice at the Carnival (1927) (producer)
Alice Foils the Pirates (1927) (producer)
Alice the Golf Bug (1927) (producer)
Alice the Lumberjack (1926) (producer)
Alice's Brown Derby (1926) (producer)
Alice's Spanish Guitar (1926) (producer)
Alice Helps the Romance (1926) (producer)
Alice Cuts the Ice (1926) (producer)
Alice the Fire Fighter (1926) (producer)
Alice in Slumberland (1926) (producer)
Alice's Monkey Business (1926) (producer)
Alice Charms the Fish (1926) (producer)
Alice's Orphan (1926) (producer)
... aka Alice's Ornery Orphan (USA: alternative title)
Alice's Little Parade (1926) (producer)
Alice's Balloon Race (1926) (producer)
Clara Cleans Her Teeth (1926) (producer)
Alice on the Farm (1926) (producer)
Alice Rattled by Rats (1925) (producer)
Alice Plays Cupid (1925) (producer)
Alice Chops the Suey (1925) (producer)
Alice's Tin Pony (1925) (producer)
Alice Picks the Champ (1925) (producer)
Alice Wins the Derby (1925) (producer)
Alice Is Stage Struck (1925) (producer)
... aka Alice Gets Stage Struck (USA: alternative title)
Alice Loses Out (1925) (producer)
Alice Solves the Puzzle (1925) (producer)
Alice Gets Stung (1925) (producer)
Alice the Toreador (1925) (producer)
Alice Cans the Cannibals (1925) (producer)
Alice the Piper (1924) (producer)
Alice and the Three Bears (1924) (producer)
Alice Hunting in Africa (1924) (producer)
Alice and the Dog Catcher (1924) (producer)
Alice's Fishy Story (1924) (producer)
Alice's Spooky Adventure (1924) (producer)
Alice's Day at the Sea (1924) (producer)
Martha (1923) (producer)
Alice's Wonderland (1923) (producer)
Cinderella (1922/I) (producer)
Tommy Tucker's Tooth (1922) (producer)
Puss in Boots (1922) (producer)
Goldie Locks and the Three Bears (1922) (producer)
Jack and the Beanstalk (1922) (producer)
The Four Musicians of Bremen (1922) (producer)
Little Red Riding Hood (1922/II) (producer)
Actor:
"Disneyland" .... Mickey Mouse (1 episode, 1955)
... aka Disney's Wonderful World (USA: new title)
... aka The Disney Sunday Movie (USA: new title)
... aka The Magical World of Disney (USA: new title)
... aka The Wonderful World of Disney (USA: new title)
... aka Walt Disney (USA: new title)
... aka Walt Disney Presents (USA: new title)
... aka Walt Disney's Wonderful World of Color (USA: new title)
- Adventures of Mickey Mouse (1955) TV episode (voice) .... Mickey Mouse
Mickey's Delayed Date (1947) (voice) (uncredited) .... Mickey Mouse
Mickey and the Beanstalk (1947) (voice) .... Mickey Mouse
Fun & Fancy Free (1947) (voice) (as Mickey Mouse) .... Mickey Mouse
Squatter's Rights (1946) (voice) (uncredited) .... Mickey Mouse
Pluto and the Armadillo (1943) (voice) .... Mickey Mouse
Symphony Hour (1942) (voice) (uncredited) .... Mickey Mouse
Mickey's Birthday Party (1942) (voice) (uncredited) .... Mickey Mouse
All Together (1942) (voice) .... Mickey Mouse
Lend a Paw (1941) (voice) (uncredited) .... Mickey Mouse
Orphans' Benefit (1941) (voice) .... Mickey Mouse
The Nifty Nineties (1941) (voice) (uncredited) .... Mickey Mouse
Canine Caddy (1941) (voice) .... Mickey Mouse
A Gentleman's Gentleman (1941) (voice) (uncredited) .... Mickey Mouse
The Little Whirlwind (1941) (voice) (uncredited) .... Mickey Mouse
Fantasia (1940) (voice) (uncredited) .... Mickey Mouse (segment "The Sorcerer's Apprentice")
... aka Walt Disney's Fantasia (USA: poster title)
Mr. Mouse Takes a Trip (1940) (voice) .... Mickey Mouse
Pluto's Dream House (1940) (voice) (uncredited) .... Mickey Mouse
Tugboat Mickey (1940) (voice) .... Mickey Mouse
The Pointer (1939) (voice) .... Mickey Mouse
Mickey's Surprise Party (1939) (voice) .... Mickey Mouse
Society Dog Show (1939) (voice) (uncredited) .... Mickey Mouse
Brave Little Tailor (1938) (voice) (uncredited) .... Mickey Mouse
Mickey's Parrot (1938) (voice) .... Mickey Mouse
The Whalers (1938) (voice) .... Mickey Mouse
The Fox Hunt (1938) (voice) (uncredited) .... Mickey Mouse
Mickey's Trailer (1938) (voice) .... Mickey Mouse
Boat Builders (1938) (voice) (uncredited) .... Mickey Mouse
Lonesome Ghosts (1937) (voice) (uncredited) .... Mickey Mouse
Clock Cleaners (1937) (voice) .... Mickey Mouse
Hawaiian Holiday (1937) (voice) .... Mickey Mouse
Mickey's Amateurs (1937) (voice) .... Mickey Mouse
Moose Hunters (1937) (voice) .... Mickey Mouse
Magician Mickey (1937) (voice) (uncredited) .... Mickey Mouse
The Worm Turns (1937) (voice) .... Mickey Mouse
Mickey's Elephant (1936) (voice) .... Mickey Mouse
Mickey's Circus (1936) (voice) .... Mickey Mouse
... aka Flying Trapeze (USA: 8mm release title)
Alpine Climbers (1936) (voice) .... Mickey Mouse
Mickey's Rival (1936) (voice) .... Mickey Mouse
Moving Day (1936) (voice) (uncredited) .... Mickey Mouse
Thru the Mirror (1936) (voice) (uncredited) .... Mickey Mouse
Mickey's Grand Opera (1936) (voice) .... Mickey Mouse
Orphans' Picnic (1936) (voice) .... Mickey Mouse
Mickey's Polo Team (1936) (voice) .... Mickey Mouse
On Ice (1935) (voice) (uncredited) .... Mickey Mouse
Pluto's Judgement Day (1935) (voice) .... Mickey Mouse
Mickey's Fire Brigade (1935) (voice) .... Mickey Mouse
Mickey's Garden (1935) (voice) (uncredited) .... Mickey Mouse
Mickey's Kangaroo (1935) (voice) .... Mickey Mouse
Mickey's Service Station (1935) (voice) (uncredited) .... Mickey Mouse
... aka Super Service (USA: 8mm release title)
Mickey's Man Friday (1935) (voice) .... Mickey Mouse
Two-Gun Mickey (1934) (voice) .... Mickey Mouse
The Dognapper (1934) (voice) (uncredited) .... Mickey Mouse
Mickey Plays Papa (1934) (voice) .... Mickey Mouse
Orphan's Benefit (1934) (voice) (uncredited) .... Mickey Mouse
Mickey's Steamroller (1934) (voice) .... Mickey Mouse
Hollywood Party (1934) (voice) (uncredited) .... Mickey Mouse
The Hot Choc-late Soldiers (1934) (voice) .... Mickey Mouse
Gulliver Mickey (1934) (voice) (uncredited) .... Mickey Mouse
Playful Pluto (1934) (voice) .... Mickey Mouse
Camping Out (1934) (voice) .... Mickey Mouse
Shanghaied (1934) (voice) .... Mickey Mouse
Giantland (1933) (voice) .... Mickey Mouse
The Pet Store (1933) (voice) .... Mickey Mouse
The Steeplechase (1933) (voice) .... Mickey Mouse
Puppy Love (1933) (voice) .... Mickey Mouse
Mickey's Gala Premier (1933) (voice) (uncredited) .... Mickey Mouse
Mickey's Mechanical Man (1933) (voice) .... Mickey Mouse
The Mail Pilot (1933) (voice) (uncredited) .... Mickey Mouse
Three Little Pigs (1933) (voice) (uncredited) .... Practical Pig
Ye Olden Days (1933) (voice) (uncredited) .... Mickey Mouse
Mickey's Mellerdrammer (1933) (voice) .... Mickey Mouse
Mickey's Pal Pluto (1933) (voice) .... Mickey Mouse
The Mad Doctor (1933) (voice) .... Mickey Mouse
Building a Building (1933) (voice) .... Mickey Mouse
Mickey's Good Deed (1932) (voice) (uncredited) .... Mickey Mouse
The Klondike Kid (1932) (voice) .... Mickey Mouse
The Wayward Canary (1932) (voice) (uncredited) .... Mickey Mouse
Touchdown Mickey (1932) (voice) .... Mickey Mouse
The Whoopee Party (1932) (voice) .... Mickey Mouse
Trader Mickey (1932) (voice) .... Mickey Mouse
Mickey's Nightmare (1932) (voice) .... Mickey Mouse
Mickey in Arabia (1932) (voice) .... Mickey Mouse
Musical Farmer (1932) (voice) .... Mickey Mouse
Mickey's Revue (1932) (voice) .... Mickey Mouse
Barnyard Olympics (1932) (voice) (uncredited) .... Mickey Mouse
The Mad Dog (1932) (voice) (uncredited) .... Mickey Mouse
The Grocery Boy (1932) (voice) .... Mickey Mouse
The Duck Hunt (1932) (voice) (uncredited) .... Mickey Mouse
Mickey's Orphans (1931) (voice) .... Mickey Mouse
Mickey Cuts Up (1931) (voice) .... Mickey Mouse
The Beach Party (1931) (voice) .... Mickey Mouse
The Barnyard Broadcast (1931) (voice) (uncredited) .... Mickey Mouse
Fishin' Around (1931) (voice) .... Mickey Mouse
Blue Rhythm (1931) (voice) .... Mickey Mouse
Mickey Steps Out (1931) (voice) .... Mickey Mouse
The Delivery Boy (1931) (voice) .... Mickey Mouse
The Moose Hunt (1931) (voice) .... Mickey Mouse
The Castaway (1931) (voice) .... Mickey Mouse
Traffic Troubles (1931) (voice) .... Mickey Mouse
The Birthday Party (1931) (voice) .... Mickey Mouse
Pioneer Days (1930) (voice) (uncredited) .... Mickey Mouse
The Picnic (1930) (voice) .... Mickey Mouse
The Gorilla Mystery (1930) (voice) .... Mickey Mouse
The Chain Gang (1930) (voice) (uncredited) .... Mickey Mouse
The Shindig (1930) (voice) (uncredited) .... Mickey Mouse / Horace Horsecollar
The Fire Fighters (1930) (voice) (uncredited) .... Mickey Mouse
The Cactus Kid (1930) (voice) .... Mickey Mouse
Fiddling Around (1930) (voice) (uncredited) .... Mickey Mouse
The Barnyard Concert (1930) (voice) (uncredited) .... Mickey Mouse
Minnie's Yoo Hoo (1930) (voice) (uncredited) .... Mickey Mouse
Jungle Rhythm (1929) (voice) (uncredited) .... Mickey Mouse / Parrot
Wild Waves (1929) (voice) (uncredited) .... Mickey Mouse
Haunted House (1929) (voice) (uncredited) .... Mickey Mouse
The Jazz Fool (1929) (voice) (uncredited) .... Mickey Mouse
The Plowboy (1929) (voice) (uncredited) .... Mickey Mouse
Mickey's Follies (1929) (voice) (uncredited) .... Mickey Mouse
Mickey's Choo-Choo (1929) (voice) (uncredited) .... Mickey Mouse
The Karnival Kid (1929) (voice) (uncredited) .... Mickey Mouse
The Barn Dance (1929) (voice) (uncredited) .... Mickey Mouse
The Gallopin' Gaucho (1928) (voice) (uncredited) .... Mickey Mouse / Minnie Mouse
Steamboat Willie (1928) (voice) (uncredited) .... Mickey Mouse / Minnie Mouse / The Parrot
Plane Crazy (1928) (voice) (uncredited) .... Mickey Mouse / Minnie Mouse
Alice's Fishy Story (1924) .... Auto Driver
Alice's Wonderland (1923)
Director:
Health for the Americas: Cleanliness Brings Health (1945)
... aka Cleanliness Brings Health (USA: short title)
The Golden Touch (1935)
Servants' Entrance (1934) (cartoon sequence)
The Hot Choc-late Soldiers (1934)
Night (1930)
The Cactus Kid (1930) (uncredited)
Fiddling Around (1930) (uncredited)
The Barnyard Concert (1930) (uncredited)
Minnie's Yoo Hoo (1930) (uncredited)
The Merry Dwarfs (1929)
Jungle Rhythm (1929) (uncredited)
Springtime (1929)
El terrible toreador (1929)
The Skeleton Dance (1929)
Haunted House (1929) (uncredited)
The Jazz Fool (1929)
The Karnival Kid (1929)
When the Cat's Away (1929) (uncredited)
The Opry House (1929/I) (uncredited)
The Barn Dance (1929) (uncredited)
Sky Scrappers (1928)
Hot Dog (1928)
Steamboat Willie (1928) (uncredited)
Sleigh Bells (1928)
Tall Timber (1928)
The Fox Chase (1928)
Poor Papa (1928)
Oh What a Knight (1928)
Plane Crazy (1928)
Hungry Hoboes (1928)
Ozzie of the Mounted (1928)
Ride 'Em Plowboy (1928)
Sagebrush Sadie (1928)
Bright Lights (1928)
Rival Romeos (1928)
Africa Before Dark (1928)
The Ole Swimmin' Hole (1928)
Neck 'n' Neck (1928)
Harem Scarem (1928)
Rickety Gin (1927)
Empty Socks (1927)
The Banker's Daughter (1927)
The Ocean Hop (1927)
All Wet (1927/II)
Great Guns (1927/I)
The Mechanical Cow (1927)
Oh Teacher (1927)
Trolley Troubles (1927)
Alice in the Big League (1927)
Alice the Beach Nut (1927)
Alice the Whaler (1927)
Alice's Medicine Show (1927)
Alice in the Klondike (1927)
Alice's Channel Swim (1927)
Alice's Picnic (1927)
Alice's Knaughty Knight (1927)
Alice's Three Bad Eggs (1927)
Alice's Circus Daze (1927)
Alice's Auto Race (1927)
Alice in the Alps (1927)
Alice the Collegiate (1927)
Alice at the Rodeo (1927)
... aka Alice's Rodeo (USA: alternative title)
Alice at the Carnival (1927)
Alice Foils the Pirates (1927)
Alice the Golf Bug (1927)
Alice the Lumberjack (1926)
Alice's Brown Derby (1926)
Alice's Spanish Guitar (1926)
Alice Helps the Romance (1926)
Alice Cuts the Ice (1926)
Alice the Fire Fighter (1926)
Alice in the Wooly West (1926)
Alice in Slumberland (1926)
Alice's Monkey Business (1926)
Alice Charms the Fish (1926)
Alice's Orphan (1926)
... aka Alice's Ornery Orphan (USA: alternative title)
Alice's Mysterious Mystery (1926)
Alice's Little Parade (1926)
Alice's Balloon Race (1926)
Alice on the Farm (1926)
Alice in the Jungle (1925)
Alice Rattled by Rats (1925)
Alice Plays Cupid (1925)
Alice the Jail Bird (1925)
Alice Chops the Suey (1925)
Alice's Tin Pony (1925)
Alice Picks the Champ (1925)
Alice Wins the Derby (1925)
Alice Is Stage Struck (1925)
... aka Alice Gets Stage Struck (USA: alternative title)
Alice Loses Out (1925)
Alice's Egg Plant (1925)
Alice Solves the Puzzle (1925)
Alice Gets Stung (1925)
Alice the Toreador (1925)
Alice Cans the Cannibals (1925)
Alice the Piper (1924)
Alice and the Three Bears (1924)
Alice Hunting in Africa (1924)
Alice Gets in Dutch (1924)
Alice the Peacemaker (1924)
Alice and the Dog Catcher (1924)
Alice's Fishy Story (1924)
Alice's Wild West Show (1924)
Alice's Spooky Adventure (1924)
Alice's Day at the Sea (1924)
Alice's Wonderland (1923)
Martha (1923)
Cinderella (1922/I)
Tommy Tucker's Tooth (1922)
Puss in Boots (1922)
Goldie Locks and the Three Bears (1922)
Jack and the Beanstalk (1922)
The Four Musicians of Bremen (1922)
Little Red Riding Hood (1922/II)
Miscellaneous Crew:
One of Our Dinosaurs Is Missing (1975) (presenter)
The One and Only, Genuine, Original Family Band (1968) (presenter)
... aka The Family Band (USA: TV title)
The Happiest Millionaire (1967) (presenter)
Charlie, the Lonesome Cougar (1967) (presenter)
The Gnome-Mobile (1967) (presenter)
The Adventures of Bullwhip Griffin (1967) (presenter)
Monkeys, Go Home! (1967) (presenter)
Follow Me, Boys! (1966) (presenter)
Run, Appaloosa, Run (1966) (presenter)
Lt. Robin Crusoe, U.S.N. (1966) (presenter)
The Ugly Dachshund (1966) (presenter)
That Darn Cat! (1965) (presenter)
The Monkey's Uncle (1965) (presenter)
Those Calloways (1965) (presenter)
"Disneyland" (presenter) (17 episodes, 1954-1965)
... aka Disney's Wonderful World (USA: new title)
... aka The Disney Sunday Movie (USA: new title)
... aka The Magical World of Disney (USA: new title)
... aka The Wonderful World of Disney (USA: new title)
... aka Walt Disney (USA: new title)
... aka Walt Disney Presents (USA: new title)
... aka Walt Disney's Wonderful World of Color (USA: new title)
- Disneyland 10th Anniversary (1965) TV episode (presenter)
- Back Stage Party (1961) TV episode (presenter)
- The Title Makers/Nature's Half Acre (1961) TV episode (presenter)
- Wonders of the Water Worlds (1961) TV episode (presenter)
- The Swamp Fox: Tory Vengeance (1960) TV episode (presenter)
(12 more)
Emil and the Detectives (1964) (presenter)
Mary Poppins (1964) (presenter)
The Three Lives of Thomasina (1964) (presenter)
A Tiger Walks (1964) (presenter)
The Sword in the Stone (1963) (presenter)
Summer Magic (1963) (presenter)
Son of Flubber (1963) (presenter)
In Search of the Castaways (1962) (presenter)
... aka Castaways (Philippines: English title)
The Legend of Lobo (1962) (presenter)
Moon Pilot (1962) (presenter)
Greyfriars Bobby: The True Story of a Dog (1961) (presenter)
Nikki, Wild Dog of the North (1961) (presenter)
... aka Nikki
The Parent Trap (1961) (presenter)
The AbsentMinded Professor (1961) (presenter)
... aka The Absent-Minded Professor (Australia)
The Horse with the Flying Tail (1960) (presenter)
Swiss Family Robinson (1960) (presenter)
Pollyanna (1960) (presenter)
Islands of the Sea (1960) (presenter)
Kidnapped (1960) (presenter)
... aka Robert Louis Stevenson's Kidnapped (UK: complete title)
Toby Tyler, or Ten Weeks with a Circus (1960) (presenter)
... aka Toby Tyler
Jungle Cat (1959) (presenter)
... aka A True-Life Adventure: Jungle Cat (USA: long title)
Mysteries of the Deep (1959) (presenter)
Third Man on the Mountain (1959) (presenter)
... aka Banner in the Sky (USA: TV title)
Darby O'Gill and the Little People (1959) (presenter)
... aka The Little People (USA)
Eyes in Outer Space (1959) (presenter)
... aka Eyes in Outer Space: A Science-Factual Presentation (USA: long title)
The Shaggy Dog (1959) (presenter)
Sleeping Beauty (1959) (presenter)
Tonka (1958) (presenter)
... aka A Horse Named Comanche (USA: reissue title)
Grand Canyon (1958) (presenter)
The Sign of Zorro (1958) (presenter)
White Wilderness (1958) (presenter)
... aka A True-Life Adventure: White Wilderness (USA: long title)
... aka Large Animals of the Arctic (USA: cut version)
... aka The Lemmings and Arctic Bird Life (USA: cut version)
Old Yeller (1957) (presenter)
Perri (1957) (presenter)
... aka A True-Life Fantasy: Perri (USA: long title)
... aka The Story of Perri (USA: poster title)
Niok l'éléphant (1957) (presenter)
... aka Niok (USA: new title)
Johnny Tremain (1957) (presenter)
... aka Johnny Tremain and the Sons of Liberty
Westward Ho the Wagons! (1956) (presenter)
Secrets of Life (1956) (presenter)
... aka A True-Life Adventure: Secrets of Life (USA: long title)
The Great Locomotive Chase (1956) (presenter)
... aka Andrews' Raiders (USA: TV title)
The Littlest Outlaw (1955) (presenter)
The African Lion (1955) (presenter)
... aka A True-Life Adventure: The African Lion (USA: long title)
Lady and the Tramp (1955) (presenter)
Davy Crockett, King of the Wild Frontier (1955) (presenter)
20000 Leagues Under the Sea (1954) (presenter)
... aka Jules Verne's 20000 Leagues Under the Sea (USA: complete title)
... aka Walt Disney's 20,000 Leagues Under the Sea (USA: poster title)
The Vanishing Prairie (1954) (presenter)
... aka A True-Life Adventure: The Vanishing Prairie (USA: informal alternative title)
... aka Large Animals That Once Roamed the Plains (USA: cut version)
The Living Desert (1953) (presenter)
... aka A True-Life Adventure: The Living Desert (USA: long title)
Prowlers of the Everglades (1953) (presenter)
... aka A True-Life Adventure: Prowlers of the Everglades (USA: long title)
The Sword and the Rose (1953) (presenter)
... aka When Knighthood Was in Flower (UK) (USA: TV title)
Peter Pan (1953) (presenter)
Bear Country (1953) (presenter)
... aka A True-Life Adventure: Bear Country (USA: long title)
Water Birds (1952) (presenter)
... aka A True-Life Adventure: Water Birds (USA: series title)
The Story of Robin Hood and His Merrie Men (1952) (presenter)
... aka The Story of Robin Hood (Philippines: English title) (USA: alternative title)
The Olympic Elk (1952) (presenter)
... aka A True-Life Adventure: The Olympic Elk (USA: long title)
Nature's Half Acre (1951) (presenter)
... aka A True-Life Adventure: Nature's Half Acre (USA: long title)
Alice in Wonderland (1951) (presenter)
... aka Alicia en el país de las maravillas (USA: Spanish title)
Beaver Valley (1950) (presenter)
... aka A True-Life Adventure: In Beaver Valley (USA: long title)
... aka In Beaver Valley
Treasure Island (1950) (presenter)
... aka Robert Louis Stevenson's Treasure Island (UK: complete title) (USA: complete title)
Cinderella (1950) (presenter)
The Adventures of Ichabod and Mr. Toad (1949) (presenter)
... aka Ichabod and Mr. Toad (USA: promotional title)
... aka The Legend of Sleepy Hollow (USA: TV title)
The Window (1949) (special arrangement: Bobby Driscoll role of "Tommy")
Seal Island (1948) (presenter)
... aka A True-Life Adventure: On Seal Island (USA: long title)
... aka On Seal Island
Melody Time (1948) (presenter)
Fun & Fancy Free (1947) (presenter)
Make Mine Music (1946) (presenter)
The Three Caballeros (1944) (presenter)
Saludos Amigos (1942) (presenter)
... aka Hello Friends (USA: literal English title)
Bambi (1942) (presenter)
... aka Walt Disney's Bambi (USA: poster title)
Sullivan's Travels (1941) (producer: "Playful Pluto") (uncredited)
Dumbo (1941) (presenter)
... aka Walt Disney's Dumbo (USA: poster title)
The Reluctant Dragon (1941) (presenter)
... aka A Day at Disneys (USA: TV title)
... aka Behind the Scenes at Walt Disney Studio
Pinocchio (1940) (presenter)
The Practical Pig (1939) (presenter)
Ferdinand the Bull (1938) (presenter)
Michael O'Halloran (1937) (cartoon sequence courtesy of)
The Wise Little Hen (1934) (presenter) (as Mickey Mouse)
The Big Bad Wolf (1934) (presenter)
Three Little Pigs (1933) (presenter)
Animation Department:
The Skeleton Dance (1929) (animator) (uncredited)
Trolley Troubles (1927) (animator)
Alice Hunting in Africa (1924) (animator)
Alice and the Dog Catcher (1924) (animator)
Alice's Fishy Story (1924) (animator)
Alice's Wild West Show (1924) (animator)
Alice's Spooky Adventure (1924) (animator)
Alice's Day at the Sea (1924) (animator)
Cinderella (1922/I) (animator)
Puss in Boots (1922) (animator)
Goldie Locks and the Three Bears (1922) (animator)
Jack and the Beanstalk (1922) (animator)
The Four Musicians of Bremen (1922) (animator)
Writer:
2000s
1990s
1960s
1920s
Disney Princess Sing Along Songs: Enchanted Tea Party (2005) (V) (writer)
Land of Illusion (1993) (VG) (characters)
World of Illusion (1992) (VG) (characters)
... aka World of Illusion Starring Disney's Mickey Mouse and Donald Duck (USA)
Quackshot (1991) (VG) (characters)
Castle of Illusion (1990) (VG) (characters)
Lt. Robin Crusoe, U.S.N. (1966) (story) (as Retlaw Yensid)
Steamboat Willie (1928) (writer) (uncredited)
Alice's Wonderland (1923) (scenario)
Soundtrack:
"House of Mouse" (1 episode, 2002)
- Mickey and the Culture Clash (2002) TV episode (music: "Minnie's Yoo Hoo") (lyrics: "Minnie's Yoo Hoo")
Camera and Electrical Department:
Walt: The Man Behind the Myth (2001) (TV) (camera operator: home movie footage)
Thanks:
The Age of Believing: The Disney Live Action Classics (2008) (TV) (special thanks) (as Walter Elias Disney)
Artists of the Roundtable (2008) (V) (special thanks)
X-Men: Mutant Academy 2 (2001) (VG) (thanks)
If You Knew Susie (1948) (acknowledgement: the part of Junior played by Bobby Driscoll courtesy of)
Sabotage (1936) (thanks: Cartoon sequence by arrangement with)
... aka I Married a Murderer (USA: reissue title)
... aka Sabotage (USA)
... aka The Hidden Power
... aka The Woman Alone (USA)
Self:
"Disneyland" .... Himself - Host / ... (88 episodes, 1954-1967)
... aka Disney's Wonderful World (USA: new title)
... aka The Disney Sunday Movie (USA: new title)
... aka The Magical World of Disney (USA: new title)
... aka The Wonderful World of Disney (USA: new title)
... aka Walt Disney (USA: new title)
... aka Walt Disney Presents (USA: new title)
... aka Walt Disney's Wonderful World of Color (USA: new title)
- A Salute to Alaska (1967) TV episode .... Himself - Host
- Atta Girl, Kelly!: K for Kelly (1967) TV episode .... Himself - Host
- Disneyland Around the Seasons (1966) TV episode .... Himself
- The Moon-Spinners: Part 1 (1966) TV episode .... Himself - Host
- Disneyland 10th Anniversary (1965) TV episode .... Himself - Host
(83 more)
EPCOT (1967) .... Himself
... aka EPCOT '67 (USA: alternative title)
The Jack Benny Hour (1965) (TV) .... Himself
Donald's Fire Survival Plan (1965) .... Himself
"Cinépanorama" .... Himself (1 episode, 1961)
- Episode dated 7 October 1961 (1961) TV episode .... Himself
Gala Day at Disneyland (1960) .... Himself
Hedda Hopper's Hollywood (1960) (TV) .... Himself
Disneyland '59 (1959) (TV) .... Himself - Host
... aka Kodak Presents Disneyland '59
4 Artists Paint 1 Tree: A Walt Disney 'Adventure in Art' (1958) .... Himself - Narrator
... aka 4 Artists Paint 1 Tree (USA: short title)
"Toast of the Town" .... Himself (4 episodes, 1953-1956)
... aka The Ed Sullivan Show (USA: new title)
- Episode #10.15 (1956) TV episode .... Himself
- Episode #9.40 (1956) TV episode .... Himself
- Episode #9.24 (1956) TV episode .... Himself
- Episode #6.22 (1953) TV episode .... Himself
Disneyland, U.S.A. (1956) .... Himself
"What's My Line?" .... Mystery Guest (1 episode, 1956)
- Episode dated 11 November 1956 (1956) TV episode .... Mystery Guest
"The Colgate Comedy Hour" .... Himself (1 episode, 1955)
... aka Colgate Summer Comedy Hour (USA: summer title)
... aka Colgate Variety Hour (USA: sixth season title)
... aka Michael Todd Revue (USA: subtitle)
- Episode #5.36 (1955) TV episode .... Himself
Dateline: Disneyland (1955) (TV) .... Himself
"The Red Skelton Show" .... Award for Best Producer / ... (1 episode, 1955)
... aka The Red Skelton Hour (USA: new title)
- Look Magazine Movie Awards Show (1955) TV episode .... Himself/Award for Best Producer
The 26th Annual Academy Awards (1954) (TV) .... Himself - Winner, multiple awards
"What's My Line" .... Himself - Celebrity Challenger (1 episode, 1953)
- Episode dated 12 April 1953 (1953) TV episode .... Himself - Celebrity Challenger
The 25th Annual Academy Awards (1953) (TV) .... Himself - Presenter: Music Awards
Grantland Rice Sportlight No. R11-10: A Sporting Oasis (1952) .... Himself
The Walt Disney Christmas Show (1951) (TV) .... Himself - Host
Grantland Rice Sportscope R-11-2: Ridin' the Rails (1951) .... Himself - Hobbyist/Model Train Builder
... aka Grantland Rice Sportslight (R11-2): Ridin' the Rails (USA: series title)
"The Fred Waring Show" .... Himself (1 episode, 1951)
- Episode dated 18 March 1951 (1951) TV episode .... Himself
Operation Wonderland (1951) .... Himself
One Hour in Wonderland (1950) (TV) .... Host
Screen Snapshots: Famous Cartoonists (1950) .... Himself - 'Mickey Mouse' creator
Screen Snapshots Series 25, No. 1: 25th Anniversary (1945) .... Himself
Show Business at War (1943) .... Himself
... aka The March of Time Volume IX, Issue 10
South of the Border with Disney (1942) .... Himself
Saludos Amigos (1942) (uncredited) .... Himself
... aka Hello Friends (USA: literal English title)
The Reluctant Dragon (1941) (uncredited) .... Himself
... aka A Day at Disneys (USA: TV title)
... aka Behind the Scenes at Walt Disney Studio
Screen Snapshots Series 19, No. 7: Wardrobe Designers (1940) .... Himself
Screen Snapshots Series 17, No. 9 (1938) .... Himself, Oscar winner
Screen Snapshots Series 15, No. 7 (1936) .... Himself
Los Angeles: 'Wonder City of the West' (1935) (uncredited) .... Himself
Screen Snapshots Series 9, No. 18 (1930) .... Himself
Archive Footage:
"CBS News Sunday Morning"
- Episode dated 27 September 2009 (2009) TV episode .... Himself
To Oz! The Making of a Classic (2009) (V) .... Himself
1939: Hollywood's Greatest Year (2009) (TV) .... Himself
The Age of Believing: The Disney Live Action Classics (2008) (TV) .... Himself
Hollywood Singing and Dancing: A Musical History (2008) (V) .... Himself
Hollywood Singing and Dancing: A Musical Treasure (2008) (TV) .... Himself
Disneyland: Secrets, Stories, & Magic (2007) (V) .... Himself
"The Daily Show"
- Episode dated 5 June 2007 (2007) TV episode .... Himself
Cracker Crazy: Invisible Histories of the Sunshine State (2007) .... Himself
The Hardy Boys: From Dixon to Disney (2006) (V) .... Himself
"Video on Trial"
- Episode #2.8 (2006) TV episode .... Himself
Il était une fois... Walt Disney (2006) (TV) .... Himself
Alice's Cartoon World: An Interview with Virginia Davis (2005) (V) (uncredited) .... Himself
From Kansas City to Hollywood (2005) (V) (uncredited) .... Himself
Disneyland: The First 50 Magical Years (2005) (uncredited) .... Himself
The Making of '20000 Leagues Under the Sea' (2003) (V) .... Himself
Making of the Sherman Brothers (2003) (V) .... Himself
Walt Disney World Resort: Behind the Scenes (2002) (TV) .... Himself
"House of Mouse"
- Dennis the Duck (2002) TV episode (voice) (uncredited) .... Mickey Mouse
Te

Ez csak a a Walt Disney Records listája, szintén terjedelmes mennyiségről van szó, ami egy külön kiadványt is elbírna!
 
Albums

Year
Soundtrack
Original Release
Reissue
1937
Snow White and the Seven Dwarfs
January 1938 (three 78rpm singles)
June 8, 1993 (CD)
September 25, 2001 (CD) (Remastered)
1940
Pinocchio
February 9, 1940 (three 78rpm singles)
n/k
1940s
Fantasia (1940)
Dumbo (1941)
Bambi (1942)
Song of the South (1943)
Make Mine Music (1946)
Fun and Fancy Free (1947)
Melody Time (1948)
The Adventures of Ichabod and Mr. Toad (1949)
1950s
Cinderella (1950)
Alice in Wonderland (1951)
Peter Pan (1953)
20,000 Leagues Under the Sea (1954)
Lady and the Tramp (1955)
Sleeping Beauty (1959)
1960s
Pollyanna (1960)
101 Dalmatians (1961)
Babes in Toyland (1961)
The Sword in the Stone (1963)
Mary Poppins (1964)
Winnie the Pooh and the Honey Tree (1966)
The Jungle Book (1967)
The Happiest Millionaire (1967)
Winnie the Pooh and the Blustery Day (1968)
1970s
The Aristocats (1970)
Bedknobs and Broomsticks (1971)
Robin Hood (1973)
Winnie the Pooh and Tigger Too (1974)
The Apple Dumpling Gang (1975)
The Many Adventures of Winnie the Pooh (1977)
The Rescuers (1977)
Pete's Dragon (1977)
1980s
Title
Date of original release
Notes
Popeye
1981
[note 1]
The Fox and the Hound
2007
[note 2]
Tron
July 9, 2011
[note 3][note 4]
The Black Cauldron
October 14, 1988
[note 3][note 4]
The Great Mouse Detective
July 2, 2008
[note 4]
Flight of the Navigator
January 1, 2004
[note 1]
The Brave Little Toaster
July 12, 2005
[note 1]
Oliver & Company
November 18, 1988
[note 5]
Honey, I Shrunk the Kids
March 6, 2009
[note 1]
The Little Mermaid
December 13, 1989
[note 5]
Notes:
 ·  Released by outside record label
·  ·  Released by Disney's Disneyland Records label
·  ·  Originally released by outside record label
·  ·  Re-released by DisneyToonStudios
·  Released by Walt Disney Records
1990s
The Rescuers Down Under (1990)
Beauty and the Beast (1991)
Honey, I Blew Up the Kid (1992)
The Mighty Ducks (1992)
Aladdin (1992)
The Muppet Christmas Carol (1992)
Homeward Bound: The Incredible Journey (1993)
The Adventures of Huck Finn (1993)
Hocus Pocus (2000)
Cool Runnings (2000)
The Nightmare Before Christmas (2001)
The Three Musketeers (1993)
D2: The Mighty Ducks (1994)
The Lion King (1994)
The Return of Jafar (1994)
Angels in the Outfield (1994)
The Santa Clause (1994)
Man of the House (1995)
Pocahontas (1995)
A Goofy Movie (1995)
Toy Story (1995)
Muppet Treasure Island (1996)
James and the Giant Peach (1996)
Aladdin and the King of Thieves (1996)
The Hunchback of Notre Dame (1996)
D3: The Mighty Ducks (1996)
101 Dalmatians (1996)
Winnie the Pooh's Most Grand Adventure (1997)
Jungle 2 Jungle (2000)
That Darn Cat (2003)
Hercules (1997)
George of the Jungle (1997)
Air Bud (1997)
Flubber (1997)
Mr. Magoo (1997)
Belle's Magical World (1998)
Mulan (1998)
The Parent Trap (1998)
Pocahontas II: Journey to a New World (1998)
The Lion King II: Simba's Pride (1998)
I'll Be Home for Christmas (1998)
A Bug's Life (1998)
Mighty Joe Young (1998)
My Favorite Martian (1999)
Tarzan (1999)
Inspector Gadget (1999)
Toy Story 2 (1999)
Fantasia 2000 (1999)
2000s
The Tigger Movie (2000)
An Extremely Goofy Movie (2000)
Dinosaur (2000)
The Little Mermaid II: Return to the Sea (2000)
Remember the Titans (2000)
102 Dalmatians (2000)
The Emperor's New Groove (2000)
Recess: School's Out (2001)
Lady and the Tramp II: Scamp's Adventure (2001)
Atlantis: The Lost Empire (2001)
The Princess Diaries (2001)
Monsters, Inc. (2001)
Tarzan and Jane (2002)
Snow Dogs (2002)
Return to Never Land (2002)
Cinderella II: Dreams Come True (2002)
Lilo & Stitch (2002)
The Country Bears (2002)
The Santa Clause 2 (2002)
Treasure Planet (2002)
The Jungle Book 2 (2003)
Inspector Gadget 2 (2003)
Piglet's Big Movie (2003)
The Lizzie McGuire Movie (2003)
Holes (2003)
Atlantis: Milo's Return (2003)
Finding Nemo (2003)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (2003)
Freaky Friday (2003)
The Lion King 1½ (2003)
Brother Bear (2003)
The Haunted Mansion (2003)
The Hunchback of Notre Dame II (2003)
Teacher's Pet (2004)
Confessions of a Teenage Drama Queen (2004)
Home on the Range (2004)
Around the World in 80 Days (2004)
The Princess Diaries 2: Royal Engagement (2004)
Screaming Animals (2004)
Part of Misc (2004)
The Incredibles (2004)
Mulan II (2004)
Mickey, Donald, Goofy: The Three Musketeers (2004)
Tarzan II (2005)
Pooh's Heffalump Movie (2005)
The Pacifier (2005)
Ice Princess (2005)
Herbie: Fully Loaded (2005)
Sky High (2005)
Chicken Little (2005)
Kronk's New Groove (2005)
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe (2005)
Bambi II (2006)
The Shaggy Dog (2006)
Ultimate Fauns (2006)
Cars (2006)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006)
The Santa Clause 3: The Escape Clause (2006)
Bridge to Terabithia (2007)
Meet the Robinsons (2007)
Pirates of the Caribbean: At World's End (2007)
Ratatouille (2007)
Underdog (2007)
The Game Plan (2007)
Enchanted (2007)
National Treasure: Book of Secrets (2007)
College Road Trip (2008)
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian (2008)
WALL-E (2008)
High School Musical 3: Senior Year (2008)
Bolt (2008)
Bedtime Stories (2008)
Race to Witch Mountain (2009)
Hannah Montana: The Movie (2009)
Up (2009)
G-Force (2009)
A Christmas Carol (2009)
The Princess and the Frog (2009)
2010s
Title
U.S. release date
Notes
Almost Alice
March 2, 2010
Released under Buena Vista Records imprint
Alice in Wonderland: Original Motion Picture Soundtrack
March 2, 2010
 Prince of Persia: The Sands of Time—Original Motion Picture Soundtrack
May 17, 2010
 Toy Story 3: Original Motion Picture Soundtrack
June 15, 2010
Academy Award winner for Best Original Song
The Sorcerer's Apprentice: Original Motion Picture Soundtrack
July 6, 2010
 Tangled: Original Motion Picture Soundtrack
November 16, 2010
Academy Award nominee for Best Original Song
Tron: Legacy—Original Motion Picture Soundtrack
December 6, 2010
 Gnomeo & Juliet: Original Soundtrack
February 8, 2011
Released under Buena Vista Records imprint
Tron: Legacy Reconfigured
April 5, 2011
 Lemonade Mouth: Original Soundtrack
April 12, 2011
 Thor: Original Motion Picture Soundtrack
May 3, 2011
Released under Buena Vista Records imprint
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides—Original Motion Picture Soundtrack
May 17, 2011
 Cars 2: Original Motion Picture Soundtrack
June 4, 2011
 Captain America: The First Avenger—Original Motion Picture Soundtrack
June 19, 2011
Released under Buena Vista Records imprint
Winnie the Pooh: Original Motion Picture Soundtrack
July 12, 2011
 Muppets: The Green Album
August 23, 2011
 Best of The Lion King
September 6, 2011
 The Muppets: Original Motion Picture Soundtrack
November 22, 2011
Academy Award winner for Best Original Song
John Carter: Original Motion Picture Soundtrack
March 6, 2012
 Brave: Original Motion Picture Soundtrack
June 19, 2012
 The Odd Life of Timothy Green: Original Motion Picture Soundtrack
August 14, 2012
 Frankenweenie Unleashed!
September 25, 2012
 Frankenweenie: Original Motion Picture Soundtrack
September 25, 2012
 Wreck-It Ralph: Original Motion Picture Soundtrack
October 30, 2012
 Oz the Great and Powerful: Original Motion Picture Soundtrack
March 8, 2013
 Monsters University: Original Motion Picture Soundtrack
June 18, 2013
 The Lone Ranger: Wanted
July 2, 2013
 The Lone Ranger: Original Motion Picture Soundtrack
July 2, 2013
 Teen Beach Movie: Original Soundtrack
July 15, 2013
 Planes: Original Motion Picture Soundtrack
August 6, 2013
 The Muppet Movie: Original Soundtrack Recording
August 13, 2013
 Frozen: Original Motion Picture Soundtrack
November 25, 2013
Academy Award winner for Best Original Song
Saving Mr. Banks: Original Motion Picture Soundtrack
December 10, 2013
Academy Award nominee for Best Original Score
Muppets Most Wanted: Original Motion Picture Soundtrack
March 18, 2014
 Muppets Most Wanted: Original Score
April 15, 2014
 Dconstructed
April 22, 2014
 Million Dollar Arm: Original Motion Picture Soundtrack
May 13, 2014
 Maleficent: Original Motion Picture Soundtrack
May 27, 2014
 The Legacy Collection: The Lion King
June 24, 2014
 Planes: Fire & Rescue: Original Motion Picture Soundtrack
July 15, 2014
 The Legacy Collection: Mary Poppins
August 26, 2014
 Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day (Music from the Motion Picture)
October 7, 2014
 The Legacy Collection: Sleeping Beauty
October 7, 2014
 Big Hero 6: Original Motion Picture Soundtrack
November 4, 2014
 The Legacy Collection: The Little Mermaid
November 24, 2014
 Into the Woods: Original Motion Picture Soundtrack
December 16, 2014
 The Legacy Collection: Fantasia
January 13, 2015
 Strange Magic: Original Motion Picture Soundtrack
January 20, 2015
Released under Buena Vista Records imprint
The Legacy Collection: Pinocchio
February 10, 2015
 McFarland, USA: Original Motion Picture Soundtrack
February 17, 2015
 Cinderella: Original Motion Picture Soundtrack
March 10, 2015
 Liv and Maddie: Music from the TV Series
March 17, 2015
 The Legacy Collection: Lady and the Tramp
April 28, 2015
 Tomorrowland: Original Motion Picture Soundtrack
May 19, 2015
 The Legacy Collection: Disneyland
May 20, 2015
Inside Out: Original Motion Picture Soundtrack
June 16, 2015
The Legacy Collection: Cinderella
June 16, 2015
Teen Beach 2: Original Motion Picture Soundtrack
June 22, 2015
The Legacy Collection: Toy Story
July 10, 2015
Descendants (Original TV Movie Soundtrack)
July 31, 2015
The Legacy Collection: Pocahontas
August 7, 2015
The Legacy Collection: The Aristocats
August 18, 2015
We Love Disney
October 30, 2015
Star Wars: The Force Awakens—Original Motion Picture Soundtrack
December 18, 2015
 
Forrás: Wikipédia

Walt Disney képekben


Írd le a véleményed erről a sztárról:

Hozzászólásod írásánál, kérjük kövesd az alábbi alapszabályokat:
  • Ne küldj spamet.
  • Véleményed legyen kulturált, közérthető, másokat nem bántó.
Regisztrálj be ingyenesen hogy véleményt írhass a sztárról!

Vélemények Walt Disney kapcsán:

Chainsaw95 képe
Hozzászólások: 248
Hely: Slovakia

1 0 Chainsaw95 ezt a véleményt írta 2015-09-26 20:22-kor:

Hatalmas legenda ráadásul a maga 22 oscar díjával ha jól tudom a rekordot is tartja a legtobb Oscar gyozelemért és hát megkell hagyni a halála után azért eléggé lezuhant a Disney név elég csak azokra a Disney Channel féle Hannah Montanákra gondolnom amik szegénynek nagyon sokat rontottak a nevén pedig ha rajta múlt volna o biztos nemengedte volna hogy olyanokkal tegyék tonkre azt amit felépített :/



1 0

Chelydra képe
Hozzászólások: 2692
Hely:

2 0 Chelydra ezt a véleményt írta 2015-09-26 19:12-kor:

Tessék gyerekek, ő az a bácsi, akinek a sok szép mesét köszönhetjük! Anyu, apu, biztos fog nektek róla mesélni! ha jók lesztek, itt a MoziCsillagon, meséit is megnézhetitek! Én meg majd az új Star Wars-t, remélem kiérdemlem! Habár azt mondják "rossz gyerek nincs, csak eleven!"



2 0


Sztár Kereső


A funkció használatához be kell jelentkezned!

×