ingyenes webstatisztika
Hubble vászna (2007) : 1. évad online sorozat- Mozicsillag

Hubble vászna (2007) : 1. évad online teljes film magyarul


  • Hubble vászna

A Hubble csodás képei

A földi légkörtől jókora távolságban elhelyezkedve a Hubble űrtávcső rendíthetetlen tisztasággal képes látni a világűr közeli és távoli objektumait is. A távcső lélegzetelállító képei a távoli világűrről összekötik a tudomány és a művészet elkülönült világait - nemcsak adatokat közölnek, hanem kapcsolatot is teremtenek az emberi szellem és a természet leghatalmasabb erői között. Ez a sorozat elkalauzolja a nézőt Földünk határaitól a világűr legtávolabbi zugaiba, és közben megismerjük a világűr művésziességét és a mögötte rejlő tudományt. A sorozat az ismert kanadai tudós, Ivan Semeniuk közreműködésével mutatja be az emberiség egyik legizgalmasabb találmányának figyelemre méltó történetét és világszerte felébreszti a karosszékben ülő asztronauták képzeletét. 

Az epizódok címei és alcímei: 

– A megfigyelő (Eye of the Beholder) 
    – Virágzó Univerzum (Universe in Bloom) 
– Fényfestmények (Painted by Light) 
    – Mesterművek (Masterpiece) 
– Színkavalkád (Colour) 
    – Erőszakos végjáték (Violent Endings) 
– Kozmikus látóhatár (Cosmic Prespective) 
    – Az idő dimenziója (Etched in Time) 
– Óriás lépték (Grand Design) 
    – Képlékeny festővászon (Streching the Canvas) 
– Enyészpontok (Vanishing Points) 
    – Életjelek? (Still Life?) 

Az első rész ismertetője:
 A Hubble bolygóközi csillagködjei az Univerzum legszínpompásabb, legkecsesebb és legcsodálatosabb objektumai. Ezek a kozmikus pillangók egy kis gázból képződtek, amely egy haldokló csillag utolsó lehelete volt. A csillagködök változatos alakúak, és a csillagászok ezek segítségével képesek megérteni, hogy mi történik a csillagokkal életük utolsó szakaszaiban. Ezek táplálják a galaxist azokkal a porszemcsékkel és molekulákkal, amelyek végül is a csillagok új generációjának is részeivé válnak. 
A második rész ismertetője:
 Az Univerzum képeit fénnyel festi, ezért annak megértéséhez, hogy egy Hubble-kép mit árul el az Univerzumról, meg kell értenünk, hogyan bocsátják ki, nyelik el és verik vissza a fényt a csillagok, a gáz- és porfelhők. A fény visszhangozhat is, mint a hang, különböző időpontokban fedve fel egy porfelhő különböző pontjait. Ezek az egyszerű fizikai folyamatok eredményezik a Hubble képeinek nagy változatosságát és összetettségét, és ezek eredményezik ragyogó szépségüket is. 
A harmadik rész ismertetője:
 A Hubble minden képe fekete-fehérben kezdődik, de akkor miért oly színpompásak a Hubble-képek? A távcső rengeteg szűrővel rendelkezik, amelyek különböző színekhez vannak hozzárendelve. Ezek olykor úgy vannak meghatározva, hogy a lehető legközelebb legyenek az emberi szemmel már nem látható tartományhoz, néha pedig úgy vannak beállítva, hogy élénk és természetfeletti látvánnyal tárják elénk a rejtett részleteket. A vörös és kék csillagok különböző hőmérsékletekre utalnak, és egy csillagcsoport életének különböző fázisait jelentik, míg egy csillagköd változatos színei a különböző kémiai elemeknek felelnek meg. 
A negyedik rész ismertetője:
 Őseink azt gondolták, hogy az ég lapos, de mi tudjuk, hogy végtelen mélységek hona. Csak a Hubble képes ezeknek a roppant távolságoknak az átugrására, lenyűgöző tisztaságú képekkel. Ez egy Földünktől távolodó utazás a "mosttól a végtelenig", amely bemutatja a Hubble működésének összes léptékét, kezdve a naprendszertől a kozmosz legtávolabbi pontjaiig. 
Az ötödik rész ismertetője:
 Egy galaxis forgásának megfigyelésével a csillagászok rájöttek, hogy kell lennie valami láthatatlan erőnek, amely ellenáll a gravitáció hatalmas vonzásának. Ez a sötét anyag. Bámulatos hatása van az Univerzumra, "gravitációs lencséket" alkot, amelyek torzítják számunkra a távoli csillagok képét, ugyanakkor megakadályozza, hogy a gravitáció saját magába roskadjon. A Hubble űrtávcső nemcsak azt tette lehetővé, hogy többet tudjunk meg a sötét anyagról, hanem azt is, hogy megismerjük a sötét energiát, azt a titokzatos erőt, amely miatt az Univerzum tágulása egyre gyorsul. Ez segítette a tudomány egyik legnagyobb rejtélyének megfejtését: milyen idős a Világegyetem? 
A hatodik rész ismertetője:
 A csillagképződésről szerzett ismereteink azt mondatják velünk, hogy fajunk a csillagokból ered. Mi vagyunk lényegében az Univerzumnak az a részecskéje, amely visszatekint önmagára. A kérdés a következő: léteznek más Föld szerű bolygók? Ez még nyitott kérdés, a Hubble azonban kikövezi számunkra az utat az új bolygók felfedezéséhez, és megteremti a lehetőséget az űrkutatás egyik legnagyobb, a következő generációra váró eseménye előtt, ami a Földhöz hasonló bolygók felfedezése lehet. 
 

  • Játékidő:

    26 perc
  • Kategoria:
    Dokumentum
  • IMDB Pont:

    8.7
  • Beküldte:

    martynX
  • Nézettség:

    17829
  • Beküldve:

    2015-10-19
  • Vélemények száma:

    0
  • IMDB Link

Felhasználói értékelés:

10,0 pont / 3 szavazatból
Szavazz te is erre a filmre:

  • Rendező(k):

    Craig Colby,
    Derek Reid
  • Színészek:

    Ivan Semeniuk

Jelenleg ehhez a sorozathoz nincs link. Küldj be egyet ha neked megvan!

Vélemény írás:

Hozzászólásod írásánál, kérjük kövesd az alábbi alapszabályokat:
  • Ne küldj spamet.
  • Véleményed legyen kulturált, közérthető, másokat nem bántó.
Regisztrálj be ingyenesen hogy véleményt írhass a filmekről!

Tagok véleményei:

Még nem volt vélemény írva erről a filmről. Legyél az első aki véleményt ír!

Részletes Kereső




A funkció használatához be kell jelentkezned!

×