A Blokád című filmben Antall József alig fél évvel beiktatása után élete legnehezebb próbatételével találja szemben magát. Taxisok tüntetnek az Országháznál a drasztikus benzináremelés ellen. A demokráciából hamar kiábrándulva blokád alá vonják a várost, majd hamarosan az egész országot. Az ellenzék melléjük áll és forradalomra buzdít. A köztársasági elnök, a sajtó, a közhangulat velük szimpatizál, a karhatalom pedig magára hagyja a népszerűtlen intézkedések miatt népszerűtlen kormányt. Antall József, az egykori 56-os forradalmár hirtelen a barikád másik oldalán találja magát. Magára maradtan, frissen műtve, egy kórteremben. Mit tegyen, hogyan, milyen eszközökkel lesz képest ezt a helyzetet megoldani?
A film nemcsak a taxisblokád négy napjának krónikája: a kulisszák mögötti küzdelmekbe, alkukba, és a válságot kezelő, a demokráciáért küzdő miniszterelnök magánéletébe enged bepillantást.
Átélve az akkori eseményeket és ismerve az akkori politikai játszmákat, valamint tudván, hogy ez nem dokumentumfilm, így azt mondhatom, hogy ez nem is volt olyan rossz.
Sajnálatos, hogy Horváth Balázs szenzációs jelenete az ablakban nem volt autentikus (a valóságban a nadrágszíjánál fogva tartották vissza, hogy részegen ki ne zuhanjon), viszont ügyesen voltak a korabeli felvételek beleszőve a filmbe.
Göncz Árpád negatívabbnak lett bemutatva, mint valójában volt, de az szdsz későbbi arcát megismerve nem tűnik erős fikciónak a befolyásolásuk Árpi bácsira.
Összességében elmondható, hogy ha nem is tudta visszaadni azoknak a napoknak az igazi feszültségét, de legalább a háttérben zajló folyamatokra kicsit rávilágított. Akár így is történhetett....
Én nagyon erős 6 pontot adok rá!
Ekkor frissült utoljára: 2023/06/25
Ekkor frissült utoljára: -
Ekkor frissült utoljára: 2024/01/27
Ekkor frissült utoljára: 2024/06/26
Ekkor frissült utoljára: 2024/11/07
A funkció használatához be kell jelentkezned!
×
Vélemény írás: